SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.09.2016 12:48
Javier i Clementine szykują się do akcji - poznaliśmy miesiąc premiery trzeciego sezonu The Walking Dead
523V

Javier i Clementine szykują się do akcji - poznaliśmy miesiąc premiery trzeciego sezonu The Walking Dead

Już w trakcie Comic-Con pojawiły się pierwsze screenshoty oraz informacje na temat trzeciego sezonu The Walking Dead. Na konkrety dotyczące daty premiery tej pozycji musieliśmy zaczekać aż do imprezy PAX West 2016.

W końcu Telltale Games dojrzało do ujawnienia miesiąca, w którym nastąpi premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu The Walking Dead. Wiemy już, po wystąpieniu deweloperów na PAX West 2016, że produkcja znajdzie się w cyfrowej dystrybucji już w listopadzie. Premiera odbędzie się równocześnie na komputerach osobistych, konsolach oraz na platformach mobilnych. Trzecią serię będzie można też zakupić na "Season Pass Disc", czyli w wydaniu pudełkowym. Na płycie znajdziemy tylko pierwszy epizod nowego sezonu, a dostęp do reszty odcinków otrzymamy jak tylko zostaną opublikowane w cyfrowej dystrybucji.

W trzecim sezonie będziemy sterować poczynaniami Javiera, mężczyzny, który stara się utrzymać swoją rodzinę przy życiu. Kontrolować będziemy też poczynaniami znanej już świetnie fanom Clementine.

Sezon 3 będzie dobrym punktem startowym dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tą marką. W Sezonie 3 występuje syn Rebecci z Sezonu 2, który będzie informował graczy o tym co działo się wcześniej, a także opowie o historii Clementine. Oczywiście osoby, które cały czas bawią się z serią Telltale będą cieszyć się z tego, że gra ponownie uwzględnia podjęte wcześniej decyzje.

Autorzy twierdzą, że granie jako nowa postać (Javier), niezwiązana z wątkami dotyczącymi Clementine, pozwala na pokazanie motywów fabularnych z innej perspektywy i na tchnięcie świeżości w formułę tego IP.

Tagi: pax west 2016 telltale games the walking dead