SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2016 16:43
Pikmin powraca! Nintendo przygotowuje tytuł na Nintendo 3DS-a
527V

Pikmin powraca! Nintendo przygotowuje tytuł na Nintendo 3DS-a

Największa niespodzianka imprezy Nintendo? Bez wątpienia Pikmin 3DS. Na dobry początek zobaczyliśmy materiał prezentujący rozgrywkę, który zapowiada powrót wyśmienitej zabawy.  

Pikmin 3DS to nowa, side-scrollowa platformówka zmierzająca na konsolę Japończyków. Nie możemy jednak szykować się na rychłą premierę, ponieważ gra nie otrzymała nawet jeszcze pełnej nazwy. Wiele na to wskazuje, że akurat ten tytuł jest szykowany na połowę 2017 roku.

Na krótkiej prezentacji Bill Trinen z Nintendo przedstawił krótką rozgrywkę i pokazał w jaki sposób bohaterowie mogą eksplorować świat. Gracz podczas zabawy będzie wykorzystywał ekran dotykowy do kierowania postaciami. Film nie ujawnił większych innowacji, jak zawsze „czerwony” jest odporny na ogień, a niebieski poradzi sobie z wodą.  

Mimo wszystko odnoszę wrażenie, że warto czekać na premierę, bo Japończycy już wielokrotnie pokazali swój kunszt w kreowaniu podobnych przyjemności. Ciekawostką na pewno jest fakt, że akurat tym razem nie będziemy katowani przeniesioną pozycją z Nintendo Wii U.

Tagi: 3ds Nintendo pikmin 3ds zapowiedź