Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.08.2016 11:11
Pokemon GO notuje gorsze wyniki – czy kończy się moda na łapanie poksów?
2489V

Pokemon GO notuje gorsze wyniki – czy kończy się moda na łapanie poksów?

Wczoraj pisaliśmy o szaleństwie, jakie wywołuje Pokemon GO na ulicach stolicy Tajwanu. Jeśli jednak przyjrzeć się statystykom, do których dokopała się redakcja Bloomberg widać, że produkcja cieszy się globalnie coraz słabszym zainteresowaniem graczy.

Wg informatorów Bloomberg współpracujących z firmami analizującymi rynek mobile The Pokemon Company zanotowało w ostatnim miesiącu duży spadek ilości graczy, którzy logowali się do Pokemon GO codziennie. Wyniki "daily user base" spadły aż o 15 milionów osób, z poziomu 45 milionów notowanego 20 lipca do 30 milionów obecnie.

Powodem spadku zainteresowania Pokemon GO może być samo zachowanie Niantic, które praktycznie nie robi nic by rozwijać swoją aplikację. Deweloperzy zamiast dodawać nowe poksy i atrakcje wywalili z gry radar znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu, który obecnie praktycznie nie jest w niczym pomocny. Wielu graczy wścieka się też na wszędobylskie boty, których używają cheaterzy. Na razie zapowiedzi Niantic, że zrobi z tym porządek przynoszą kiepskie rezultaty.

Trudną próbą dla Pokemon GO będzie zapewne również nadciągający okres jesienny. Gracze w zimniejszych strefach klimatycznych będą mieć pewnie problem z dłuższym polowaniem na nowe kieszonkowe potworki.

Źródło: http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-08-22/these-charts-show-that-pokemon-go-is-already-in-decline

Tagi: bloomberg Niantic Pokemon Pokemon Go