Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.08.2016 20:31
Allison Road nadal powstaje! Twórcy reaktywowali projekt
792V

Allison Road nadal powstaje! Twórcy reaktywowali projekt

Allison Road zostało dość prędko nazwane duchowym spadkobiercą Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza). Autorzy nie potrafili dogadać się z wydawcą i w czerwcu wstrzymali prace nad produkcją. Teraz deweloperzy powracają i zamierzają na własną rękę zająć się projektem.

Allison Road od pierwszej zapowiedzi zostało okrzyknięte następcą Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza). Niestety, gra podzieliła projekt Hideo Kojimy i po kilku miesiącach intensywnych prac, autorzy poinformowali o wstrzymaniu produkcji. Według oficjalnych informacji ekipa nie potrafiła dogadać się z wydawcą.

Christian Kesler postanowił jednak na własną rękę kontynuować prace. Założył wraz ze swoją żoną studio Far From Home, które ma zająć się wykreowaniem pozycji. Deweloper nie ukrywa, że jest bardzo szczęśliwy i zamierza dostarczyć przerażającą opowieść.

Po ostatnich problemach twórca wziął trochę wolnego, dokładnie przyjrzał się wykonanej pracy i mógł na spokojnie przeanalizować całą sytuację. Zespół nie będzie tworzył od początku – studio wykorzysta stworzone elementy, ale trudno ocenić, kiedy Allison Road wskoczy na półki sklepowe.

Mimo wszystko powinniśmy się cieszyć, bo gra od początku prezentowała się naprawdę świetnie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tytułem, to zerknijcie na poniższy materiał.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2016/08/22/allison-road-pt-spiritual-successor-revived

Tagi: allison road christian kesler far from home