Kryspin Kras Kryspin Kras 20.08.2016 11:30
NieR: Automata na Xbox One i NX? Póki co są małe szanse
708V

NieR: Automata na Xbox One i NX? Póki co są małe szanse

Parę dni temu wspominaliśmy, iż Square Enix oficjalnie potwierdziło premierę NieR: Automata na Steama. Teraz pojawiają się pytania, czy powstanie również port na Xbox One i NX. Twórcy postanawiają odpowiedzieć na to pytanie.

Square Enix parę dni temu oficjalnie potwierdziło premierę NieR: Automata na Steamie, co wywołało zapewne lekkie poruszenie w społeczności graczy. Z pewnością posiadacze PC nie będą musieli się obawiać o jakość portu, gdyż odpowiadać za niego będą bezpośrednio PlatinumGames, jednak w głowach ludzi pojawiło się pytanie - Czy pojawi się port na Xbox One, a może nawet na NX?

Postanowiono zapytać się producenta gry - Yosuke Saito -  czy planowany jest w ogóle port gry na Xbox One i NX. Saito odpowiedział, że póki co nie planują tworzyć wersji gry na te platformy, jednak jeśli NieR: Automata osiągnie światowy sukces, być może zrobią porty na inne sprzęty. Na pewno szanse nie są zerowe.

Cóż, daje to posiadaczom sprzętu Microsoftu i przyszłym posiadaczom NXa iskierkę nadziei. Chcielibyście, by NieR: Automata pojawił się na innych sprzętach? 

Przy okazji, pojawiła się garść nowych informacji dotyczących samej gry. Wiemy, że ukończenie gry zajmie więcej niż 25 godzin. Gracz nie będzie musiał wykonać wszystkich questów pobocznych, ale gra będzie zawierać wiele zakończeń, do odblokowania których trzeba będzie te zadania poboczne wykonywać. Same misje dodatkowe mogą być zarówno krótkimi i prostymi zadaniami z jednym celem, ale również i dłuższymi opowieściami z kilkoma rozdziałami.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/08/19/square-enix-has-no-plans-to-release-nier-automata-on-xbox-one-and-nx-but-the-possibility-isnt-zero/

Tagi: NieR: Automata