Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 19.08.2016 18:33
Hajime Tabata porusza szerzej temat dlc do Final Fantasy XV
583V

Hajime Tabata porusza szerzej temat dlc do Final Fantasy XV

W zeszłym tygodniu Square Enix potwierdziło, że planuje wydanie po premierze kilku dlc do Final Fantasy XV. W wywiadzie jakiego reżyser Hajime Tabata udzielił ostatnio serwisowi IGN poruszono ten temat nieco szerzej.

Final Fantasy XV doczeka się sześciu dodatków. Będzie to Booster Pack (zawierać ma potężną broń, która, jak można się domyślać, pozwoli przebić się przez główny wątek bez większych trudności), Holiday Pack (dodatkowe przedmioty, zapewne ciuchy), trzy epizody poświęcone kumplom Noctisa oraz tzw. Online Expansion Pack, który pozwoli zagrać w "zupełnie nowe FFXV". Tabata w rozmowie z IGN poruszył temat fabularnych rozszerzeń.

Koledzy Noctisa mają być grywalni, co jest novum, bo w 'podstawce' możliwości przejęcia nad nimi kontroli nie będzie (pojawią się jednak opcje pozwalające wpływać na ich zachowanie podczas walk). Każdym z nich, mówi Tabata, będzie się grało inaczej. W epizodzie Gladio ma być "o wiele więcej akcji" (reżyser dał przy tym do zrozumienia, że charakterystyczne dla RPG parametry i levele będą miały w nim o wiele mniejsze znaczenie, a może nawet w ogóle nie będą odgrywać żadnej roli), u Prompto pojawi się mechanika związana z bronią palną, bo jako jedyny się nią posługuje, natomiast u Ignisa nacisk zostanie położony na bardziej taktyczne działania.

Tabata zapewnił ponadto, że prace nad dlc jeszcze nie ruszyły. Rozpoczną się gdy FFXV zostanie ukończone. Dodał również, że ci, którzy nabędą edycję Ultimate Collector's Edition (kosztującą w przeliczeniu ponad 1000 zł) nie otrzymają przepustki sezonowej.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2016/08/18/gamescom-2016-final-fantasy-xv-dlc-will-tailor-gameplay-to-each-character?abthid=57b61963b84585e318000015

Tagi: Final Fantasy XV ps4 Square Enix xbox one