Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.08.2016 15:45
W Rocket League bawi się już 20 milionów graczy!
380V

W Rocket League bawi się już 20 milionów graczy!

W czasie swojej premiery niby niepozorna gierka o samochodzikach grających w piłkę rozpoczęła swoją niezwykłą przygodę. Wielkie pieniądze, światowa sława, własna liga. A to wszystko dzięki wytrwałości deweloperów. 

Historia Rocket League to prawdziwy przykład drogi od zera do milionera. Początkowo nikt się nie spodziewał, że sequel nikomu nie znanej wcześniej serii zapoczątkuje wielki e-sportowy szał.

A wszystko zaczęło się od wrzucenia gry do PlayStation Plus. Możecie powiedzieć, że piszę bzdury, ale tak serio, odpowiedzcie sobie na pytanie. Spojrzelibyście na to, gdyby nie było za darmo? Bo mi się zdaje, że jakieś 19 z tych 20 milionów nawet by jej nie pobrało, uznając RL za bezsensowny indor. 

Tak oto rozpoczęła się fala zaskakująco szybko rosnącej popularności, pierwsze dodatki, posty w social mediach, małe turnieje, aż w końcu tytuł wylądował na liście ESL. Teraz w dzieło Psyonix bawi się aż 20 milionów graczy na wszystkich trzech platformach, gdzie mogą testować swoje umiejętności i przede wszystkim genialnie się bawić. 

Tagi: