Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 18.08.2016 15:20
Pokken Tournament najwyraźniej osiągnął sukces
752V

Pokken Tournament najwyraźniej osiągnął sukces

Bandai Namco wydało dziś oświadczenie, w którym pochwaliło się sprzedażą Pokken Tournament. Japońska firma poinformowała, że do sklepów wysłano już milion egzemplarzy tej gry.

Pokken Tournament, bijatyka na bazie IP Pokemon wyprodukowana przez twórców serii Tekken, pierwotnie ukazał się na automatach, a wersja stworzona z myślą o Wii U trafiła do sklepów relatywnie niedawno, bo w marcu bieżącego roku. Wyniki podane przez Bandai Namco dotyczą rzecz jasna wyłącznie wersji konsolowej i -- ku gwoli ścisłości -- obejmują cały świat, pomimo iż oświadczenie dostępne jest tylko w języku japońskim (przynajmniej na razie). Liczba, sądząc po doborze słów, nie uwzględnia też cyfrowej dystrybucji.

Bandai Namco pochwaliło się też sukcesem na polu e-sportu, informując, że Pokken był jednym z tytułów obecnych na tegorocznym Evolution Championship Series. W kontekście tych dobrych nowin nic nie wspomniano jednak o dalszym rozwoju gry poprzez dlc (Nintendo swego czasu podało, że nie ma takich planów i najwyraźniej nic się od tego czasu nie zmieniło). Stosunkowo niewielka ilość contentu była uznawana za największą wadę zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

Źródło: http://bandainamcoent.co.jp/corporate/press/release/62/pdf/20160818-1.pdf

Tagi: bandai namco pokemon pokken tournament wii u