Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 17.08.2016 16:47
NieR: Automata także na PC
1187V

NieR: Automata także na PC

Square Enix w wydanym dzisiaj oświadczeniu prasowym poinformowało, że NieR: Automata, sequel Nier z PS3 i Xboxa 360, pojawi się także na PC. Oprócz tego firma udostępniła też kilka nowych screenów oraz muzyczny motyw przewodni.

Jak możemy się dowiedzieć, wersja na PC, która dostępna będzie na serwisie Steam, ukaże się w sprzedaży w tym samym czasie co wersja na PS4, czyli jakoś na początku przyszłego roku. Konkretna data nie jest jeszcze znana.

NieR: Automata, przypomnijmy, nie jest bezpośrednim fabularnym sequelem pierwszej części. Akcja rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach tam ukazanych (punktem wyjścia jest czwarte zakończenie). W grze śledzimy perypetie androidów 2B, 9S oraz A2, które zostają wysłane przez niedobitki ludzkości na Ziemię opanowaną przez tajemnicze istoty z innej planety. Za reżyserię i scenariusz, podobnie jak ostatnio, odpowiada Yoko Taro, za projekt postaci Akihiko Yoshida (m.in. Vagrant Story, Final Fantasy XII, seria Bravely), za game design Takahisa Taura z Platinum Games, a za muzykę Keiichi Okabe.

Poniżej wrzucamy pięć nowych screenów udostępnionych dzisiaj przez Square Enix oraz muzyczny motyw przewodni wykonywany w jednej wersji przez J'Nique Nicole a w drugiej przez Emi Evans.

Tagi: NieR: Automata Platinum Games ps4 Square Enix steam