Aleksander Morcinek Aleksander Morcinek 16.08.2016 15:46
"Za darmo umarło". Twórca No Man's Sky nie wyklucza płatnych DLC. (Ankieta)
1285V

"Za darmo umarło". Twórca No Man's Sky nie wyklucza płatnych DLC. (Ankieta)

Sean Murray przyznaje w najnowszym wywiadzie dla "Daily Star", że możliwe, iż wykazał się naiwnością sugerując, że chciałby wszystkie dodatki dla NMS widzieć jako darmowe.

 

"Może w przyszłości będzie jakiś powód dla którego stanie się niemożliwym, aby było nas stać na dodanie konkretnej funkcji bez dodatkowych opłat"

Jeszcze przed premierą swojej gry, pan Murray wspominał o dodatkach w postaci możliwości budowy bazy, bądź wielkich kosmicznych frachtowców. Inne, nie mniej ambitne opcje także już były przez twórcę brane pod uwagę. Naturalnie wówczas mogło się wydawać, że dodatki o których mówi są w cenie nietaniej podstawki....

"Jeśli miałeś nadzieję na rzeczy pokroju pvp multiplayer'a czy budowania miast, pilotowania frachtowców bądź budowania cywilizacji... to nie jest to to, czym jest NMS" 

dodał wówczas jednak:

"Z czasem niektóre z tych rzeczy mogą znaleźć miejsce poprzez odpowiednie uaktualnienia" 

Myślę, że możemy być pewni dwóch rzeczy - będą na przestrzeni czasu dodatki mocno ingerujące w rozgrywkę (to jest dobra część newsa) oraz tego, że nie będąc naiwnymi i chcąc mieć komplet kodu oferowanego przez twórców - nie unikniemy sięgnięcia raz jeszcze do portfela.

Sądząc po wielu recenzjach i wypowiedziach kolegów mam swoją już opinię o tym tytule, a darmowe DLC byłyby dla mnie dużym zaskoczeniem - niemniej dodaję kolejny kamyczek do nieszczerego marketingu jaki Hello Games wraz ze swoim dyrektorem przed premierą reprezentowało.

 

 

Tagi: No Man's Sky sean murray