Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.08.2016 10:54
Niespełnione obietnice Square Enix - premiera Final Fantasy XV kolejny raz opóźniona
1611V

Niespełnione obietnice Square Enix - premiera Final Fantasy XV kolejny raz opóźniona

W sobotę pojawiły się niepokojące wieści o tym, że premiera Final Fantasy XV została kolejny raz opóźniona. Otrzymaliśmy już potwierdzenie tych pogłosek od Square Enix...

Niestety plotki się potwierdzają. Square Enix nie jest w stanie dokończyć prac nad Final Fantasy XV w wyznaczonym wcześniej terminie. Nowa data premiery gry to 29 listopada.

Powody? Square Enix ma na swoje usprawiedliwienie troskę o jak najwyższą jakość finalnego produktu. Swoją wypowiedź w formie krótkiego filmiku wideo opublikował sam Hajmie Tabata, reżyser całego przedsięwzięcia.

"Opóźniona data premiery pozwoli zespołowi na lepsze dopracowanie produkcji i dokonanie ostatnich testów jakości, dzięki temu finalny produkt będzie mógł sprostać wysokim wymaganiom fanów i samego zespołu".

"Naszą wizją i celem jest stworzenie stopnia realizmu i swobody, której nie widzieliśmy wcześniej w serii. Niestety potrzebujemy trochę więcej czasu, by zapewnić pełnię takiej wizji. Przesunięta data premiery nam w tym pomoże. Chciałbym osobiście przeprosić za to dodatkowe oczekiwanie" - powiedział Hajime Tabata.

Premiera filmu Kingsglaive w cyfrowej dystrybucji zostaje niezmieniona - film będzie można kupić od 30 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze co będzie z wydaniem filmu na dyskach.

Square Enix twierdzi, że stworzyło już FFXV w wersji "master" i taka edycja gry będzie dostępna do przetestowania na gamescom 2016. Firma twierdzi jednak, że jakość wersji master nie jest w pełni satysfakcjonująca i nie załatwi tego patch day one. Zapewne chodzi o niedostatecznie płynny framerate. Ekipa SE boryka się z tym problem od długiego czasu (nawet ostatnie demo gry miało duże problemy z płynnością).

 

Tagi: