Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2016 17:33
Lifeless Planet w przyszłym tygodniu zadebiutuje na PS4. Twórcy upiększyli produkcję
862V

Lifeless Planet w przyszłym tygodniu zadebiutuje na PS4. Twórcy upiększyli produkcję

Nadal świat rozkoszuje się urokami planet z No Man's Sky, ale już w przyszłym tygodniu posiadacze PlayStation 4 wylądują w innym miejscu. Lifeless Planet w końcu trafi na sprzęt Sony i produkcja może zainteresować fanów odkrywania wielkich tajemnic. 

Lifeless Planet to produkcja niezależnego Stage 2 Studios. Deweloperzy zebrali potrzebną gotówkę na Kickstarterze i początkowo wydali projekt wyłącznie na komputery osobiste. Później zajęli się przygotowaniem edycji na Xboksa One i następnie tworzyli wersję na konsolę Sony.

Gra trafi na PlayStation 4 w ulepszonej odsłonie dokładnie 17 sierpnia. Autorzy zajęli się wzbogaceniem modeli postaci o podwójną rozdzielczość tekstur, a ponadto pozycja śmiga na zaktualizowanej wersji silnika. Twórcy dopracowali również zaawansowane cieniowanie i oświetlenie.

W produkcji gracze trafią na tajemniczą planetę, na której według badań mogło powstać życie. Astronauci wyruszyli w podróż, ale podczas lądowania ich maszyna uległa zniszczeniu. Główny bohater budzi się na pustkowiu i wyrusza w poszukiwaniu swoich współtowarzyszy.

Tytuł w edycji na PS4 został już oceniony i opowieść otrzymała noty na poziomie 66%. Przygoda znacznie bardziej przypadła do gustu naszemu czytelnikowi Radesito, który uważa tytuł za niedocenioną perełkę. Jego recenzję znajdziecie w tym miejscu. 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2016/08/12/lifeless-planet-premier-edition-is-coming-to-ps4-on-17th-august/

Tagi: lace games Lifeless Planet stage 2 studios