Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2016 17:32
Rime żyje. Gra znalazła wydawcę i może trafić na kolejne platformy
407V

Rime żyje. Gra znalazła wydawcę i może trafić na kolejne platformy

Pamiętacie jeszcze o Rime? Gra została zapowiedziana przez Sony w 2013 roku, ale na początku roku twórcy wykupili prawa do projektu i postanowili na własną rękę przygotowywać tytuł. Autorzy właśnie znaleźli wydawcę i wiele na to wskazuje, że produkcja trafi jeszcze na inne platformy. 

Rime oczarowało graczy na pierwszej prezentacji. Autorzy systematycznie przedstawiali produkcję na kolejnych imprezach, ale w pewnym momencie twórcy zniknęli. W Sieci pojawiły się nawet plotki, według których autorzy oszukali Sony fałszując rozgrywkę i japońska korporacja nie zamierzała nadal opiekować się tytułem. Twórcy w marcu ogłosili wykupienie marki i nadal rozwijali swój projekt.

Długo musieliśmy czekać na konkrety, ale Tequila Works znalazła nowych partnerów. Grey Box i Six Foot z dumą ogłaszają, że w przyszłym roku wydadzą oczekiwaną przez wielu produkcję. Tak sprawę skomentował Christian Svensson, COO firmy Six Foot:

“Już od chwili ujawnienia pierwszych fragmentów gry RiME, zafascynowała ona cały nasz zespół. Tequila Works włożyło ogromną ilość pasji i kreatywności w stworzenie pięknego i głęboko osobistego uniwersum. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się nim z graczami już w przyszłym roku.”

Wtórował mu Raúl Rubio Munárriz, CEO i dyrektor kreatywny studia Tequila Works:

"Zawsze chcieliśmy, żeby RiME zawładnął wyobraźnią graczy, oddając wrażenie znane z dzieciństwa, kiedy to po raz pierwszy doświadczaliśmy czarów opowieści na dobranoc. Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi partnerzy - Grey Box i Six Foot - są tak samo jak my oddani wizji przełożenia tak bardzo osobistego projektu na rzeczywistość."

Szczegóły oraz fragmenty rozgrywki z Rime zostaną udostępnione na początku przyszłego roku. W stosownej informacji prasowej wydawcy potwierdzą również platformy docelowe, więc możemy oczekiwać, że gra trafi nie tylko na PlayStation 4.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: grey box rime six foot Tequila Works