Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.08.2016 10:15
Legion samobójców lepszy niż twierdzą recenzenci? Film bije sierpniowe rekordy popularności
2425V

Legion samobójców lepszy niż twierdzą recenzenci? Film bije sierpniowe rekordy popularności

"Legion samobójców" został zmasakrowany przez recenzentów. Wygląda jednak na to, że zdaniem krytyków filmowych wcale nie przejmuje się widownia w kinach...

Patrząc na średnią ocen "Legionu samobójców" z Metacritic widać, że recenzentom zdecydowanie nie przypadł do gustu film, w którym występuje m.in. Margot Robbie i Jared Leto. Inne zdanie ma jednak szeroka publiczność. Średnia ocen tego obrazu z prawie 1400 głosów to 6.8/10, co wskazywałoby na w miarę porządnego blockbustera.

Jakakolwiek jest jakość "Suicide Squad" wygląda na to, że Warner Bros. nie ma żadnych powodów do stresu. Film tylko w Stanach Zjednoczonych zarobił przez premierowy weekend aż 133 miliony dolarów. To wynik o 40 mln dolarów lepszy od Guardians of the Galaxy, które wcześniej wykręciło rekordowe otwarcie dla kinowej produkcji z premierą w sierpniu. Inna premierowa produkcja (Nine Lives) wykręciła w dniach 5-7 sierpnia wynik tylko 6 mln dolarów.

Poniżej lista przychodów generowanych przez poszczególne filmy w USA w dniach 5-7 sierpnia:


1. Suicide Squad ($133.7 mln, premiera)
2. Jason Bourne ($22.4 mln)
3. Bad Moms ($14 mln)
4. The Secret Life of Pets ($11.5 mln)
5. Star Trek Beyond ($10 mln)
6. Nine Lives ($6.3 mln, premiera)
7. Lights Out ($6 mln)
8. Nerve ($4.9 mln)
9. Ghostbusters ($4.7 mln)
10. Ice Age: Collision Course ($4.3 mln)


Film można również od piątku oglądać w polskich kinach. Byliście na tym w kinie? Może faktycznie "Legion" nie jest tak kiepski, jak twierdzą recenzenci?

Źródło: http://www.escapistmagazine.com/news/view/168126-Suicide-Squad-Breaks-August-Box-Office-Record-August-5-7-Report?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=news

Tagi: film legion samobójców recenzje Suicide Squad