Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2016 15:00
Nintendo Classic Mini otrzyma specjalne tryby wyświetlania obrazu. Niektóre opcje ucieszą fanów retro
1752V

Nintendo Classic Mini otrzyma specjalne tryby wyświetlania obrazu. Niektóre opcje ucieszą fanów retro

W listopadzie wierni sympatycy NES-a postawią w swoich domach pomniejszone urządzenie Nintendo. Firma zdecydowała się zamknąć platformę, ale przynajmniej otrzymamy do dyspozycji kilka ciekawych trybów wyświetlania. 

Nintendo Classic Mini trafi na półki sklepowe 11 listopada. Inżynierowie zdecydowali się na zamkniętą platformę, która będzie zawierać 30 kultowych pozycji – studio nie zdecydowało się dodać wejścia na kartridże, czy też USB, więc przynajmniej w legalny sposób nie powiększymy biblioteki urządzenia.

Nintendo postanowiło wyróżnić urządzenie na tle konkurencji i gracze decydujący się na oficjalną konsolę Japończyków będą mogli skorzystać ze specjalnych trybów wyświetlania ekranu:

  • Tryb retro przypominający rozgrywkę na starym telewizorze CRT
  • Tryb 4:3
  • Tryb „pixel perfect”, w którym każdy piksel to jeden kwadrat

Wydaje mi się, że naprawdę ciekawą opcją będzie „retro” rozgrywka, dzięki której poczujemy się jak za dawnych lat. Urządzenie podłączymy do telewizorów za pomocą HDMI i te dodatki zostały przygotowane specjalnie dla przyszłych klientów.

Korporacja jednocześnie potwierdziła, że w każdej dostępnej pozycji skorzystamy z „natychmiastowego zapisu”, czyli nie będziemy musieli czekać do zakończenia etapu, by przerwać rozgrywkę. Gracze nie muszą również przygotowywać się na zapisywanie długich haseł.  

Źródło: http://www.ign.com/articles/2016/08/07/nes-classic-will-feature-pixel-perfect-mode-permanent-save-points

Tagi: NES Nintendo nintendo classic mini