Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2016 08:00
Quake Champions wygląda zdumiewająco dobrze. Powraca stary, dobry Quake!
2072V

Quake Champions wygląda zdumiewająco dobrze. Powraca stary, dobry Quake!

Na E3 2016 otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Quake Champions. Twórcy długo trzymali graczy w niepewności, ale właśnie otrzymaliśmy pierwszy gameplay, który pozwala ze spokojem wyczekiwać na produkcję. Stary, dobry Quake powraca! 

Prezentacja Quake Champions była małym zaskoczeniem. Może i nie zapowiedź produkcji, ale postawienie wyłącznie na komputery osobiste i na czystą, e-sportową rozgrywkę. Twórcy mają jeden cel – dostarczyć na rynek grę, która zaoferuje przyjemną, sieciową zabawę dla wszystkich fanów serii.

Pierwszy materiał ukazujący gameplay pokazuje, że autorzy nie żartowali wspominając o „sięgnięciu do korzeni”. Patrząc na ten film od razu nasuwa mi się myśl „stary, dobry Quake”. Rocket jumpy, budowa aren, railguny, platformy, skocznie, czy też niezwykła dynamika pojedynków… Zapowiada się kawał przyjemnej pozycji dla fanów arenowych shooterów.

Niestety, na takie przyjemności przyjdzie nam jeszcze długo zaczekać. Dopiero w 2017 roku odbędzie się zamknięta beta, a premiera to nadal bardzo odległy temat. 

Kilka słów na temat gry powiedział dyrektor studia id Software – Tim Willits:

"Zgodnie z duchem serii Quake otrzymamy do dyspozycji arsenał potężnych i wyjątkowych broni, z których każda przywoła miłe wspomnienia u wiernych fanów Quake’a. Nie będzie żadnego ekwipunku ani żadnych ograniczeń w uzbrojeniu, jakie można ze sobą nosić. Quake Champions wejdzie w fazę zamkniętej bety w 2017 roku, więc ten pełen adrenaliny arenowy FPS już wkrótce trafi w Wasze ręce i sami przekonacie się, z jak zawrotną szybkością toczy się rozgrywka przy odświeżaniu z częstotliwością 120 Hz i odblokowaną liczbą klatek na sekundę. "

Źródło: YouTube.com

Tagi: Bethesda gameplay id Software Quake Champions