Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2016 15:58
Electronic Arts ma wielkie plany związane z Battlefield 1 i Titanfall 2. Firma zdradza oczekiwania
571V

Electronic Arts ma wielkie plany związane z Battlefield 1 i Titanfall 2. Firma zdradza oczekiwania

Nadciągają bardzo mocne czasy dla Elektroników. Firma w przeciągu najbliższych miesięcy wrzuci na rynek kilka produkcji, które mają osiągnąć spore sukcesy. Na spotkaniu z inwestorami dyrektor finansowy studia zdradził oczekiwania związane z Battlefield 1 i Titanfall 2

Fani shooterów nie będą się w najbliższych miesiącach nudzić. Na rynku pojawi się kilka bardzo mocnych tytułów, w które naprawdę warto zagrać. Dwa oczekiwane przez wielu tytuły wrzuci na rynek Electronic Arts.

Na spotkaniu z inwestorami kilka słów na temat oczekiwań wypowiedział się dyrektor finansowy – Blake Jorgensen – który zaznaczył, że zazwyczaj gry z serii Battlefield w przeciągu roku gracze kupują około 15 milionów egzemplarzy, ale w przypadku Battlefield 1 firma zaniża oczekiwania. Tytuł może osiągnąć odrobinę słabszy wynik:

„Powiedzieliśmy, że zazwyczaj produkcje z serii Battlefield osiągają 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w przeciągu roku. Nasze wytyczne w przypadku Battlefield 1 są odrobinę niższe.”

Przedstawiciel EA zdradził również wynik pierwszego Titanfall i tym razem firma liczy na lepszy rezultat. Premierowym starciem tytanów zainteresowało się odrobinę ponad 7 milionów graczy, ale teraz ten wynik powinien prezentować się dużo lepiej – wydawca oczekuje nawet około 10 milionów sprzedanych pudełek.

„Więc oczekujemy około 9-10 milionów Titanfall 2 i niespełna 15 milionów Battlefield 1.”

Przedstawione oczekiwania prezentują się naprawdę nieźle, bo nie możemy zapomnieć, że w okresie od września do grudnia na rynku debiutuje mnóstwo świetnych gier. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/titanfall_2/news/titanfall_2_to_sell_9-10_million_units_battlefield_1_15_million_says_ea.html

Tagi: battlefield 1 blake jorgensen Electronic Arts titanfall 2