Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2016 16:24
SEGA rozważa przygotowanie kolejnych kotletów z serii Yakuza
516V

SEGA rozważa przygotowanie kolejnych kotletów z serii Yakuza

Japończycy w ubiegłym tygodniu potwierdzili datę premiery Yakuza: Zero na Zachodzie i to nie koniec dobrych informacji dla fanów tego uniwersum. Studio poważnie rozważa odświeżenie kolejnych odsłon serii i zaprezentowanie opowieści graczom na PlayStation 4. 

Pierwsze odgrzewane mięcho z serii Yakuza osiągnęło spory sukces. Yakuza: Kiwami to odświeżona odsłona pierwszej części, która osiągnęła bardzo dobry wynik w Kraju Kwitnącej Wiśni. Europejczycy oraz Amerykanie nadal muszą czekać na tę opowieść, ale możemy mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy konkretne informacje dotyczące lokalizacji.

Pozytywny rezultat sprawił, że Japończycy oficjalnie wspominają o możliwym odświeżeniu kolejnych odsłon. Producent IP – Toshihiro Nagoshi – podczas ostatniej transmisji potwierdził chęć przygotowania kolejnych kotletów. Warto tutaj zaznaczyć, że SEGA rozważa różne sposoby, dzięki którym znane części Yakuzy mogą powrócić. Bardzo możliwe, że kolejnymi odsłonami nadal będzie zajmował się główny zespół, a prace nad odświeżonymi projektami zostaną zlecony innym formacjom.

Na jakiekolwiek pozytywne informacje musimy jeszcze zaczekać, ale jestem przekonany, że wielu graczy z wielką radością przywitałoby dwójkę, trójkę, czwórkę, a nawet piątkę na PlayStation 4. 

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/sega-considering-remaking-yakuza-2-3-4-5-ps4/

Tagi: Sega toshihiro nagoshi yakuza