Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2016 08:24
W Persona 5 zamoczymy kija - mini-gierka na świeżym gameplayu
752V

W Persona 5 zamoczymy kija - mini-gierka na świeżym gameplayu

Atlus przystąpił do ofensywy bombardując Sieć masą gameplayu z Persona 5. Wszystko oczywiście w związku z nadciągającą wielkimi krokami premierą przygotowywanego od prawie 6 lat role-playa.

Premiera Persona 5 ma odbyć się w Japonii już 15 września (na Zachodzie mamy się spodziewać gry dopiero w lutym 2017 roku), w związku z czym Atlus napina swoje marketingowe muskuły. Po serii kilku naprawdę niezłych zwiastunów firma prezentuje nam bardziej stonowane materiały. Fani czystej rozgrywki będą zachwyceni, bo japońscy deweloperzy zdecydowali się wreszcie pokazać w szczegółach mini-gierki. Dzisiaj na ruszt wrzucamy wędkowanie, które możecie sprawdzić w akcji poniżej. Oczywiście zamiast opuszczać Tokio ryby łowimy w śmierdzącym kanale tej ogromnej metropolii.

Jak widać poniżej można tu jednak złapać całkiem niezłe sztuki. Mini-gierka wędkarska pojawiła się już wcześniej w Persona 4, ale wtedy rozgrywka była bardzo uproszczona. Wygląda na to, że w Persona 5 będzie można się zamoczyć kije w trochę bardziej wyrafinowany sposób (m.in. wybierzemy zanętę i określimy dokładniej miejsce wyrzucania spławika).

W Persona 5 nie zabraknie również innych mini-gierek. Deweloperzy pokazali już, że główny bohater może wybrać się do hali, w której można potrenować odbijanie piłek kijem bejsbolowym (tu trzeba będzie oczywiście wykazać się dobrym refleksem).

Na deser mamy dla was drugi filmik, prezentujący tym razem animacje przywoływania Person wykonywane przez Morganę, Anne, głównego bohateraka, Yusuke, Makoto, Haru i Ryuji. W galerii możecie obejrzeć grafiki koncepcyjne, przedstawiające bohaterów z drużyny.

 

Tagi: Atlus gameplay mini-gierki Persona 5