Kryspin Kras Kryspin Kras 23.07.2016 09:59
Sonic powraca! SEGA zapowiada powrót do klasyki
1127V

Sonic powraca! SEGA zapowiada powrót do klasyki

W trakcie trwania livestreamu z okazji 25 urodzin niebieskiego jeża SEGA podzieliła się informacjami na temat przyszłości Sonica, planu jego rozwoju oraz... zapowiedziała dwie gry. Czeka nas powrót do klasyki!

Mamy bardzo prostą strategię w kwestii Sonica. Chodzi o skupienie się na corowych grach i gameplayach które dziś zobaczyliście. To po pierwsze. Po drugie - to nie tylko robienie gier, ale przekształcenie go [Sonica] w ikonę rozrywki.

Tymi słowami Ivo Gerscovich odpowiedzialny za markę Sonic zapowiedział plany na przyszłość odnośnie niebieskiego jeża. Gameplay o którym mówił dotyczy pierwszej niespodzianki z livestreama z okazji 25 lecia Sonica, a mianowicie zapowiedź całkowicie nowej - starej odsłony klasycznego dwuwymiarowego Sonica, nazwanego Sonic Mania.

Sonic Mania ma być tym, co definiowało dobrą grę z jeżem. Jest to powrót do samych korzeni, do pierwszych odsłon serii pamiętających jeszcze czasy Segi Mega Drive. SEGA we współpracy z Christianem Whiteheadem, Headcannonem oraz PagodaWest stworzyła to na co ich zdaniem czekali fani. Klasyczna odsłona Sonica, zawierająca wszystkie oryginalne levele z pierwszej odsłony gry z pewnymi "twistami", zupełnie nowe plansze oraz trzy grywalne postacie (Sonic, Tails, Knuckles) powinna zachwycić każdego fana serii.

Gra ma wyjść wiosną 2017 na PS4, X1 oraz PC.

Ale na tym nie koniec niespodzianek! SEGA zapowiedziała również całkowicie nową, współczesną grę z Soniciem w Roli głównej nazwanej póki co roboczo Project Sonic 2017. Nic o tytule nie wiemy, poza tym, że w grze pojawi się "klasyczny" Sonic razem z współczesnym, oraz że gra ma wyjść w 2017 na PS4, X1, PC, i uwaga - Nintendo NX.

A o co chodzi z tą ikoną rozrywki? Pan Ivo wspomina o filmie kinowym tworzonym z Sony i producentem serii Szybcy i Wściekli - Nealem Mortizem. W planach jest rozwój gier mobilnych, drugi sezon serialu telewizyjnego, sześć automatów do gier, typowe produkty konsumenckie, limitowane gadżety i tak dalej. Wspomina również nieśmiało o parku rozgrywki. 

Przyszłość Sonica po raz pierwszy od wielu lat zdaje się być trochę bardziej optymistyczna niż zwykle. Czyżby czeka nas powrót niebieskiego jeża w glorii i chwale? Czy wyjdzie tak jak zwykle? Niemniej jednak, osobiście jaram się nowym-starym Soniciem, a Project Sonic 2017 wygląda... tajemniczo. 

 

Źródło: https://youtu.be/KxmtYdEWVzo

Tagi: project sonic 2017 Sega sonic mania Sonic the Hedgehog