SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.12.2010 07:55
Forza 4 zaoferuje "niezrównany realizm"
807V

Forza 4 zaoferuje "niezrównany realizm"

Wczoraj mogliśmy obejrzeć pierwsze screenshoty z zapowiedzianej w weekend Forzy Motorsport 4. Dzisiaj mogę Wam natomiast zaserwować zapewnienia Microsoftu: Forza 4 będzie najbardziej realistycznym racerem w historii.xxxxx


Trzeba przyznać, że buńczuczne zapewnienia wydawców gier wyścigowych i zestawianie ich z Gran Turismo 5, staje się już powoli standardem (ostatnio działo się to przy okazji Shift 2). Co to może oznaczać? Gran Turismo zabrało temat samochodowej symulacji na nowy poziom. By zrobić coś lepszego trzeba najpierw przeskoczyć taką poprzeczkę...

Według Microsoftu dla ekipy Turn 10 to jednak żaden problem. Forza 4 ma w 2011 roku stać się królem konsolowych wyścigów:

"Forza Motorsport 4 będzie najbardziej rozbudowanym i żywiołowo realistycznym doświadczeniem motoryzacyjnym na konsolach, zbliżając nas intensywniej do krawędzi, niż jakikolwiek poprzedni tytuł".

Dzięki Kinectowi gracze mają natomiast, wg zapewnień wydawcy, "przekroczyć ekran telewizora i wskoczyć w sam środek siedzenia kierowcy". Sterowanie tradycyjnym kontrolerem pozwoli nam natomiast na "doświadczenie wstrząsającej fizyki, niezrównanych możliwości kustomizacji oraz obszernej listy wymarzonych samochodów i torów wyścigowych".

Turn 10 i Microsoft z pewnością nie chcą zająć drugiego miejsca w wyścigu po palmę pierwszeństwa realistycznych racerów. To całkowicie zrozumiałe. Jakie jednak dokładnie zmiany powinien wprowadzić deweloper w Forza Motorsport 4? Co najbardziej irytowało Was w Forza 3? Zapraszam do dyskusji!

Tagi: