Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.07.2016 08:49
Sony chce usprawnić działanie i obniżyć koszt produkcji PlayStation VR
1054V

Sony chce usprawnić działanie i obniżyć koszt produkcji PlayStation VR

PS VR ma zadebiutować na rynku już 13 października w cenie 400 dolarów. Jeden z najważniejszych twórców urządzenia udzielił ostatnio wywiadu, z którego wynika, że cena sprzętu powinna się z czasem zmniejszać.

Gogle PS VR na tle innych urządzeń tego typu (czyli HTC Vive i Oculus Rift) wypadają nieźle pod względem startowej ceny, ale Sony mimo wszystko odczuwa chyba, że gdyby firma zmniejszyła cenę, można by takim sprzętem zainteresować znacznie więcej osób. W wywiadzie udzielonym japońskiemu serwisowi Gigazine Masayasu Ito, który jest głównym inżynierem w zespole PS VR, powiedział, że firma chciałaby w niedalekiej przyszłości zwiększyć "wydajność" PS VR. Oznacza to zapewne opracowanie lepszych narzędzi i środowiska dla deweloperów wykorzystujących te gogle VR. To miałoby zapewnić trochę lepszą grafikę w tytułach wychodzących nie tylko na PS4 NEO (którego specyfikację techniczną poznaliśmy przed weekendem), ale również na obecnym modelu PS4.

Masayasu Ito powiedział również, że Sony chciałoby również zmniejszyć cenę PS VR w przyszłości. By tego dokonać firma pracuje nad zmniejszeniem kosztów produkcji swoich gogli VR.

Masayasu Ito chciałby, żeby PS VR wykorzystywało połączenie bezprzewodowe do wysyłania sygnału wideo. Niestety przy obecnym etapie rozwoju tej technologii możliwość transferu sygnału wideo wysokiej jakości możliwa jest tylko przez kabel. Ito czeka na moment, w którym pojawi się odpowiednia technologia, by "uwolnić" gogle VR od okablowania.

Sony ostatnio mocno promuje PS VR wśród japońskich graczy. Firma stworzyła fajny zwiastun sprzętu.

Źródło: http://gigazine.net/news/20160716-playstation-vr-interview/

Tagi: playstation Playstation VR PS VR Sony vr wirtualna rzeczywistość