Kryspin Kras Kryspin Kras 25.06.2016 10:16
Pierwsze szczegóły o nowej kampanii do Shovel Knight. Będzie fizyczna wersja na Vitę!
942V

Pierwsze szczegóły o nowej kampanii do Shovel Knight. Będzie fizyczna wersja na Vitę!

Shovel Knight do doskonały powrót do ery 8-bitowych platformerów czerpiący garściami z klasyków gatunku. Twórcy jeszcze podczas zbierania pieniędzy na grę obiecali nam 3 dodatkowe, całkowicie darmowe kampanie. Kampanię Plague Knighta dostaliśmy ponad rok po premierze gry, a teraz dostajemy pierwsze informacje o przygodzie Specter Knighta.

Yacht Club wyrosło bezsprzeczne na jednego z moich ulubionych developerów indie. Shovel Knight jest dla mnie grą doskonałą pod każdym względem, którą ograłem już parę razy, nieważne czy w wersji cyfrowej czy pudełkowej. Darmowy dodatek Plague of Shadows był kolejnym świetnym rozwinięciem idei zapoczątkowanej przez podstawkę dodając całkowicie nową mechanikę tworzenia i mieszania mikstur, dając nam wcielić się w jednego z wrogów Shovel Knighta - Plague Knighta. 

Twórcy obiecali nam jednak w sumie trzy darmowe kampanie, więc nadal czekamy na kolejne dwie - Specter Knighta i King Knighta. Twórcy postanowili w końcu podzielić się informacjami na temat DLC z Specter Knightem w roli głównej. Najważniejsza informacja - nie wiemy kiedy ten dodatek wyjdzie. 

Umiejętności Specter Knighta:
Slash, umożliwiający szybkie atakowanie przeciwnika, zanim on zaatakuje Ciebie

Jump Slash, jeden z najważniejszych ruchów Specter Knighta, zarówno w kwestii mobilności i atatku. Umożliwia szybki atak z powietrza w kierunku jakim chcemy. 

Oczywiście Jump Slash możemy również używać by atakować "do góry", jednocześnie będziemy go wykorzystywać do dostania się w inaczej niedostępne miejsca.

Wall Climb - kto go nie lubi? Specter Knight specjalizuje się w tej umiejętności i będzie mógł przez krótki okres czasu wspinać się po pionowych ścianach. Wraz z umiejętnym wykorzystywaniem Jump Slasha będziemy mogli wspinać się wysoko w górę.

Twórcy gry podzielili się dodatkowo, że pracując jednocześnie nad paroma dodatkami do Shovel Knighta (obie kampanie, battle mode, body swap) nie będziemy musieli czekać tak długo na resztę DLC jak to było z Plague Knightem. Chcą jednak zagwarantować najwyższą jakość każdego z osobna. Dodatkowo Yacht Club podzielił paroma odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania:

  • Pracują nad dwiema kampaniami - Specter Knight i King Knight
  • Kampanie nie zostaną wydane w tym samym czasie. Specter Knight zostanie wydany jako pierwszy, jednak nie ma jeszcze żadnej daty premiery.
  • Nowa kampania zyska nowe "Feats" (wewnętrzne achievementy, na większości konsol identyczne z normalnymi aczkami), i wyzwania
  • Tworzą również dwa tryby - Body Swap i Battle Mode. Jeden z nich trafi do nas wraz z premierą kolejnego dodatku
  • Battle mode projektowany jest jako jedno-ekranowy, wielo-kontrolerowy tryb wieloosobowy i nie ma w planach wersji na konsole przenośne. Jak coś się w tej kwestii zmieni, to zostanie to bezzwłocznie ogłoszone
  • Naturalnie, wszystkie dodatki będą całkowicie za darmo

 

Ale to nie wszystko! Mamy jeszcze dobrą wiadomość dla posiadaczy PS Vita. Otóż, gdy Shovel Knight wychodził w pudełku na PS4/X1/3DS/WiiU biedna Vita została ominięta, ale na szczęście już teraz można składać zamówienia przedpremierowe, by w październiku otrzymać ekskluzywne wydanie Shovel Knight na Vitę w pudełku, zawierająca wszystkie dotychczas wydane DLC oraz co ciekawe - 42 stronicową instrukcję! Grę możecie zamawiać TUTAJ za 25$ + wysyłka.

Cieszycie się? 

 
 
 
 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/yachtclubgames/shovel-knight/posts/1610029

Tagi: Shovel Knight shovel knight: plague of shadows

Nie przegap