Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.06.2016 09:46
To miał być przerażający klon Silent Hills - kolejne wieści o skasowanym Allison Road
705V

To miał być przerażający klon Silent Hills - kolejne wieści o skasowanym Allison Road

Wiemy już, że klątwa Silent Hills dotknęła też projekt, który miał być zainspirowany niedoszłym przedsięwzięciem Hideo Kojimy. Prace nad Allison Road zostały definitywnie zatrzymane. Co się jednak naprawdę stało?

O skasowaniu szykowanego horroru Allison Road, który miał zaoferować nam gameplay podobny do dema P.T. (aka Silent Hills), pisaliśmy już na początku czerwca. Deweloperzy obiecywali, że przedstawią więcej informacji na temat przyczyn tak niefortunnego obrotu spraw.

Poniżej znajdziecie tłumaczenia zespołu Lilith Ltd wydane kilka dni temu:

"Po długich dyskusjach z Team17 (wydawcą) i w naszym studiu doszliśmy do porozumienia, by zakończyć naszą współpracę w celu wydania Allison Road pod egidą Team 17. Czasami nie wszystko idzie w produkcji gier tak jak tego byśmy chcieli. Występuje tu wiele komplikacji... Chcielibyśmy w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim za okazane wsparcie, zawsze je docenialiśmy" - można przeczytać w oświadczeniu deweloperów.

Gracze chcieliby oczywiście zagrać w Allison Road i pytają, czemu ekipa nie zwróci się do Kickstartera i czy posiada jeszcze prawa do rzeczonego tytułu. Niestety pytania pozostają póki co bez odpowiedzi. Wygląda na to, że sami deweloperzy uznali, że projekt przerasta ich możliwości.

Team17 z kolei kompletnie ignoruje sprawę - firma nie wydała jeszcze żadnego oświadczenia na temat skasowania Allison Road.

Tagi:

Nie przegap