Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2016 20:02
Forge z Halo 5: Guardians zadebiutuje na komputerach osobistych
571V

Forge z Halo 5: Guardians zadebiutuje na komputerach osobistych

Halo 5: Guardians nadal oficjalnie nie zadebiutowało na komputerach osobistych, ale już niedługo gracze na tej platformie będą mogli zaznać cząstki wielkiej produkcji 343 Industries. Twórcy postanowili przenieść na PC-ty Forge.

Forge to narzędzie do tworzenia dodatkowej zawartości, które pierwszy raz zadebiutowało w Halo 3. Twórcy systematycznie rozwijają program, dodają nowe elementy i pozwalają kreować fanom najróżniejsze projekty.

W Halo 5: Guardians nie zabrakło Forge, ale deweloperzy postanowili rozszerzyć koncepcję i zaoferować aplikację na komputery osobiste. „Forge -  Halo 5 Guardians Edition” to program, który jeszcze w tym roku zadebiutuje na Windows 10 i otrzyma następujące funkcje:

  • Wsparcie myszki i klawiatury – pierwszy raz w historii gracze będą tworzyć zawartość w Forge za pomocą myszek i klawiatur.
  • Zwiększona rozdzielczość – Forge zadziała w 4K.
  • Testowanie i rozgrywka z przyjaciółmi – po stworzeniu zawartości, gracze będą mogli testować zawartość na Windows 10.
  • Twórz na Windows 10 i publikuj na Xbox One – wszystkie przygotowane mapy na PC mogą być przesłane i rozgrywane na Xboksie One.

Warto oczywiście zaznaczyć, że Halo 5: Guardians nie zostało oficjalnie zapowiedziane na PC, ale nie będę specjalnie zaskoczony, gdy stosowna informacja zostanie podana na E3.   

Źródło: https://majornelson.com/2016/05/19/the-halo-forge-experience-comes-to-windows-10-pc/

Tagi: 343 Industries forge halo 5: guardians Microsoft