Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2016 14:03
Panel Legends of the Games Industry został odwołany, bo prelegentami byli wyłącznie mężczyźni
1873V

Panel Legends of the Games Industry został odwołany, bo prelegentami byli wyłącznie mężczyźni

Uniwersytet Południowej Kalifornii posiada jeden z najlepszych programów dla młodych twórców gier w Stanach Zjednoczonych. Władze uczelni postanowiły zorganizować panel Legends of the Games Industry, na który zostali zaproszeni znani deweloperzy, jednak impreza została odwołana z bardzo nietypowego powodu. Ktoś zorientował się, że wśród gości są wyłącznie mężczyźni. 

Jeffrey Kaplan (szef projektowania gier w Blizzard Entertainment), Brandon Beck (dyrektor generalny Riot Games), David Stohl (szef Infinity Ward), Mim Kin (były szef Nexon America), Peter Levin (szef Lionsgate Interactive) oraz Rob Pardo (były dyrektor w Blizzard Entertainment) – to zacne grono przyjęło zaproszenie od władz Uniwersytetu Południowej Kalifornii i wszyscy deweloperzy chętnie przyjechali na uczelnie 20 kwietnia, jednak na 4 godziny przed pierwszym wystąpieniem impreza została odwołana.

Jak się później okazało powód był bardzo nietypowy – ktoś zorientował się, że wśród zaproszonych gości są wyłącznie mężczyźni i z tego powodu postanowiono odwołać wydarzenie. Prawie połowa studentów USC Games (University of Southern California Games) to kobiety i przed samym rozpoczęciem imprezy postanowiono ją odwołać, by upewnić się, że wszyscy są traktowani na tym samym poziomie.

Nie mam zamiaru komentować sprawy, ale nawet wśród samych studentów pojawiło się wielkie oburzenie, ponieważ część młodych autorów gier miała spotkać się z legendami branży i przedstawić im swoje projekty. Studenci otrzymaliby od znanych deweloperów rady, które na pewno pomogłyby im rozwijać swoje umiejętności oraz przygotowywać w przyszłości produkcje.

Według oficjalnej informacji impreza została przełożona, ale aktualnie nie zostały opublikowane żadne szczegóły dotyczące gości oraz daty wydarzenia. 

Źródło: http://dailytrojan.com/2016/04/25/point-postponement-sca-panel-reveals-snowflake-culture/

Tagi: Blizzard humor Infinity Ward riot