Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.04.2016 08:04
Świetne easter eggi w Doom - klasyczne poziomy do odblokowania na każdej mapie
1168V

Świetne easter eggi w Doom - klasyczne poziomy do odblokowania na każdej mapie

W ostatnich dniach można powiedzieć, że id Software w końcu odkryło wszystkie swoje karty. Chodzi oczywiście o pierwszy gameplay z kampanii singleplayer w Doom (2016). Warto przypomnieć, że na fanów tej zasłużonej serii czekają nostalgiczne atrakcje w każym z poziomów kampanii.

W trakcie pokazu gameplayu, który przygotował dla redakcji IGN Marty Stratton (główny producent Doom) okazało się, że w szykowanej strzelaninie FPP nie zabraknie easter eggów. I to takich z pełnego zdarzenia. Na każdym z poziomów w trakcie przechodzenia kampanii znaleźć będzie można ukryte dźwignie, po których aktywowaniu odkryją się panele w otoczeniu. Po przejściu przez wąski korytarz wejdziemy do stref, które nawiązują wizualnie do pierwszych dwóch części Doom. Patent możecie sprawdzić w akcji na poniższym gameplayu.

Co ciekawe - przechodząc poziomy eksplorować będziemy tylko kilka klasycznych pomieszczeń. Po ich "aktywowaniu" odblokowujemy jednak pełną wersję danej klasycznej mapy i możemy bawić się na niej już na całego po wybraniu jej z poziomu menu głównego.

Klasyczne poziomy mają być ponoć dobrze ukryte, więc gracze będą musieli się trochę "nalizać ścian", by je wszystkie odnaleźć.

 

Źródło: IGN

Tagi: