Roger Żochowski Roger Żochowski 29.04.2016 02:55
Sony pracuje nad nowym, dużym IP w klimacie Red Dead Redemption?
1734V

Sony pracuje nad nowym, dużym IP w klimacie Red Dead Redemption?

Trzeba przyznać, że obecna generacja konsol nie zasypuje nas nowymi tytułami, które można traktować w kategorii systemsellerów. Tym bardziej cieszą doniesienia o tym, że Sony ma w zanadrzu ciekawy projekt osadzony w klimacie Dzikiego Zachodu. 

Redaktor serwisu All Games Delta dokopał się do artworków stworzonych przez jednego z pracowników Sony. Ioan Dumitrescu, bo o nim mowa, jest autorem obrazów pochodzących z nieujawnionego jeszcze projektu japońskiego giganta (Undisclosed Project for Sony). Szybkie śledztwo wykazało, że autor concept artów pracował także dla studia Sony London nad produkcją nazwaną roboczo "VR Luge", która sądząc po nazwie szykowana była/jest na PlayStation VR.

Na trzech zdjęciach, które pojawiły się w sieci widzimy miasteczko na Dzikim Zachodzie oraz pociąg parowy atakowany przez uzbrojoną w broń palną watahę. Na jednym ze zdjęć lokomotywa wraz z wagonami spada z wysadzonego mostu, na innym widzimy zaś jej zrujnowane wnętrze. Można też dostrzec 'kapeluszników' śmigających na koniach. Klimat niczym z Red Dead Redemption, choć sama stylistyka bardziej mroczna. Warto dodać, że zdjęcia są oznaczone jako własność SCE. Jeśli producenci PlayStation faktycznie pracują nad taką produkcją, to zapewne dowiemy się o tym na tegorocznym E3, gdzie Japończycy powinni zaprezentować jakieś nowe tytuły. 

Przypomnijmy, że od kilku tygodni coraz głośniej mówi się o powrocie marki God of War, a i Crash Bandicoot jest regularnie wywoływany do tablicy. 

Tagi: plotka sony