Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2016 13:33
Sporty elektroniczne wchodzą na salony. esportsTV jest pierwszym kanałem poświęconym e-sportowi
831V

Sporty elektroniczne wchodzą na salony. esportsTV jest pierwszym kanałem poświęconym e-sportowi

Długo czekaliśmy na ten dzień, ale w końcu mamy bardzo pozytywną wiadomość dla wszystkich sympatyków sportów elektronicznych. W maju ruszy pierwszy kanał telewizyjny poświęcony w pełni e-sportowi. Gracze będą mogli przez 24 godziny na dobę oglądać zmagania profesjonalnych graczy. 

esportsTV rozpocznie nadawanie w maju 2016 roku i widzowie zobaczą najciekawsze turnieje e-sportowe rozgrywane na całym świecie. Za projekt jest odpowiedzialna firma ESL, którą na pewno dobrze znacie z wielu zawodów przygotowywanych w każdym zakątku globu.

Aktualnie program będzie dostępny w krajach nordyckich oraz bałtyckich na platformie Viasat, a w trakcie specjalnych aukcji widzowie zobaczą najciekawsze wydarzenia organizowane przez ESL.

Organizatorzy szacują, że ta inicjatywa pozwoli im dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców – obecnie ponad 100 milionów widzów śledzi starcia zawodników. W roku zobaczymy ponad 2000 godzin materiałów, a celem esportsTV jest dotarcie do 2 miliardów graczy i 250 milionów fanów e-sportu do końca przyszłego roku.

W esportsTV zobaczymy zmagania z największym imprez ESL – w tym ESL One, Intel Extreme Masters oraz Pro League, a lokalni nadawcy będą mogli dostosować programy do swoich klientów.

Jest to bez wątpienia wyśmienita wiadomość, która pokazuje, że e-sport przełamuje kolejną barierę. Ja tylko mam nadzieję, że esportsTV jak najszybciej trafi do Polski i dzięki temu będziemy mogli obserwować zmagania profesjonalistów w telewizji.  

Źródło: http://cybersport.pl/52428/rusza-w-pelni-e-sportowy-kanal-telewizyjny-esportstv/

Tagi: