Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2016 18:29
Driveclub VR żyje? W niedalekiej przyszłości możemy otrzymać sporą zapowiedź
855V

Driveclub VR żyje? W niedalekiej przyszłości możemy otrzymać sporą zapowiedź

Evolution Studios dołączyło do Codemasters i jeszcze w tym miesiącu twórcy rozpoczną prace nad nową marką. Możemy mieć jednak nadzieję, że Driveclub VR nie trafiło do kosza, ponieważ w Sieci pojawiły się znaczące informacje na temat produkcji. 

Na Paris Games Week deweloperzy z Evolution Studios przedstawiło Driveclub VR. Gra oczywiście zmierza wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation VR, ale dotychczas nie otrzymaliśmy żadnych konkretów na temat wydania produkcji.

Przez problemy Evolution Studios mogliśmy sądzić, że pozycja trafiła do kosza, jednak prawdopodobnie Sony przekazało prace innemu zespołowi. Projekt pojawił się właśnie na witrynie ESRB, czyli amerykańsko-kanadyjskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją produkcji.

Można w tej sytuacji oczekiwać sporej prezentacji na tegorocznym E3. Pewnie zobaczymy rozgrywkę, zwiastun, a szczęśliwcy nawet zagrają. Na pewno ten tytuł mógłby podnieść zainteresowanie PlayStation VR – gdyby Sony udało się wydać Driveclub VR na premierę urządzenia, to na pewno wielu graczy rozważy nabycie gogli wirtualnej rzeczywistości.

Dla ciekawskich – ESRB zapowiada:

„To jest symulator wyścigów, w którym gracze prowadzą różnorodne samochody na rzeczywistych trasach umiejscowionych na świecie. Gracze mogą brać udział w tradycyjnych wyścigach, próbach czasowych oraz wyzwaniach driftowych.”

Na wspomnianej, paryskiej imprezie SoQ miał przyjemność zagrać w tytuł, a jego wrażenia znajdziecie w tym miejscu.  

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/driveclub/news/driveclub_vr_may_still_be_in_development_despite_evolution_closure.html

Tagi: driveclub Driveclub VR Playstation VR sony