Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 25.04.2016 11:05
Pierwsze morderstwa Jasona. Tak prezentuje się gra Friday the 13th
971V

Pierwsze morderstwa Jasona. Tak prezentuje się gra Friday the 13th

Ufundowana za pieniądze fanów growa adaptacja Piątku Trzynastego nabiera rozpędu. Twórcy prezentują pierwsze materiały z wczesnej wersji gry.

Twórcom, bez większych problemów, udało się zebrać nieco więcej niż wymagana kwota, by stworzyć wreszcie godną grę o morderczym Jasonie Vorheesie. Friday the 13th: The Game będzie sieciową produkcją o asymetrycznej rozgrywce. Jeden z graczy wcieli się w ikonicznego zabójcę z maską hokejową na twarzy, gdy reszta przejmie role młodych studentów, którzy mieli nieszczęście spotkać go na swojej drodze.

Czy deweloperom uda się oddać klimat pierwowzoru? Tego nie wiemy. Na razie otrzymaliśmy jednak dwa nowe filmiki. Pierwszy prezentuje nam bohaterkę ukrytą pod łóżkiem, gdy całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Na drugim autorzy ujawniają jedną z map - Higgins Haven. Jest to klasyczna lokacja, która po raz pierwszy pojawiła się w trzecim filmie.

Na obu nagraniach jakość grafiki można określić zaledwie jako "w porządku". Pamiętajmy jednak, że nadal mamy do czynienia z bardzo wczesną wersją gry.

Źródło: http://bloody-disgusting.com

Tagi: crowdfunding Friday the 13th friday the 13th: the game kickstarter