Kryspin Kras Kryspin Kras 23.04.2016 14:30
Sword Art Online: Hollow Realization wyjdzie na zachodzie. Twórcy zainteresowani VR
519V

Sword Art Online: Hollow Realization wyjdzie na zachodzie. Twórcy zainteresowani VR

Bandai Namco jest wyjątkowo szczodre w premiery na zachodzie. Mamy już potwierdzenie God Eater 2: Rage Burst, Tales of Berseria, a teraz pora na Sword Art Online! Dodatkowo, twórcy gry nie ukrywają zainteresowania VR.

Krótko i na temat: Sword Art Online: Hollow Realization zostanie wydane na zachodzie w okolicach premiery w Japonii. To znaczy, pod koniec tego roku. Gra wyjdzie na Playstation 4 i Playstation Vita.

VA będzie jedynie japońskie, napisy po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i włosku. Wyjątkowo rosyjskiego brak.

Dodatkowo, gra będzie miała DLC związane z God Eater, podobnie jak God Eater 2: Rage Burst będzie miało zawartość do pobrania nawiązującą do Sword Art Online.

Yosuke Futami, producent gry, w wywiadzie przeprowadzonym z serwisem dualshockers wypowiedział się na temat chęci ewentualnego stworzenia gry na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście. Technologia i funkcjonalność VR jest obecnie popularna, a samo Sword Art Online jest historią o VRMMORPG. Myślimy, że dodanie VR do gry w uniwersum SAO będzie jednym z głównych tematów do rozmów.

Nic jeszcze nie zostało ustalone w kwestii dodania jakichkolwiek  funkcjonalności VR do Sword Art Online: Hollow Realization, ale na pewno w przyszłości naszym głównym celem będzie stworzenie gry VR opartej o SAO.

To może potrwać kilka lub więcej lat, ale myślę, że w przyszłości z pewnością pojawią się gry VR oparte o SAO.

Pan Futami, zapytany o stworzenie gry MMO w uniwersum Sword Art Online odpowiedział następująco:

Czy chciałbym zrobić prawdziwe MMORPG? Odpowiedź brzmi tak, chciałbym to zrobić. Ale jako producent, rodzaj MMORPG jaki chciałbym zrobić jest czymś pomiędzy faktycznym MMORPG i "offline MMO".

SAO opowiada o MMORPG wirtualnej rzeczywistości i chciałbym, by podobnie było w grze. Kiedy gracz loguje się do gry, byłoby tam sporo różnych postaci, ale sam użytkownik nie wiedziałby, czy te postacie są kierowane sztuczną inteligencją, czy są to realni gracze.

Chciałbym stworzyć taki świat. To moje marzenie. Osobiście bardzo pragnę stworzyć taki rodzaj MMORPG.

Trzymamy kciuki za spełnienie marzenia Pana Futamiego. Miejmy tylko nadzieję, że nie zainspiruje się za bardzo swoim własnym tytułem i śmierć w grze nie będzie oznaczać śmierci w prawdziwym świecie.

Pomijając zapędy twórcy Sword Art Online: Hollow Realization, faktyczne VR MMO w uniwersum SAO już powstaje dzięki IBM Japan. Wspominaliśmy o tym już tutaj i tutaj.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/22/ps4-ps-vita-exclusive-sword-art-online-hollow-realization-releasing-in-the-west-this-fall/

Tagi: sword art online hollow realization