Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2016 17:24
Xbox 360 nie będzie dłużej produkowany. Microsoft przedstawił oficjalną wiadomość
1797V

Xbox 360 nie będzie dłużej produkowany. Microsoft przedstawił oficjalną wiadomość

Musiało dojść do tej sytuacji. Xbox 360 zadebiutował na rynku w 2005 roku i przez wiele lat świętował mnóstwo sukcesów na całym świecie. Microsoft postanowił jednak oficjalnie zakończyć produkowanie tej wyjątkowej konsoli.

Szef marki Xbox – Phil Spencer – opublikował sporą wiadomość, w której podsumował życie Xboksa 360. Bez wątpienia właśnie ta konsola pomogła Microsoftowi w walce o rynek, ale mogliśmy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości Amerykanie skupią się wyłącznie na nowym sprzęcie. Firma systematycznie powiększa zestawienie Wstecznej Kompatybilności na Xboksie One i dzięki temu wielu graczy może zapoznać się z kultowymi tytułami na ósmej generacji.

Firma zakończy produkowanie sprzętu, ale możemy mieć pewność, że urządzenie nadal będzie wspierane:

  • Posiadacze Xboksów 360 nadal będą mogli korzystać z Xbox Live, grać Online, czy też korzystać ze wszystkich usług sieciowych, takich jak Games with Gold oraz Deals with Gold.
  • Serwery Xbox Live dla Xboksa 360 nadal będą aktywne i firma zamierza o nie dbać.
  • W sklepach nie zabraknie produkcji oraz akcesoriów – aż do wyczerpania zapasów będziemy mogli kupować ponad 4000 gier i wszystkie sprzęty.
  • Wszystkie problemy związane ze sprzętem nadal zgłosimy na Xbox.com/support.
  • Gracze nadal będą mogli cieszyć się ze swoich pozycji na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności – be dodatkowych kosztów.

Spencer podziękował wszystkim graczom za wspieranie Microsoftu oraz działu Xbox. W niedalekiej przyszłości poznamy dokładne plany związane z Xboksem One, Windowsem 10 oraz przyszłością firmy. 

Źródło: http://news.xbox.com/2016/04/20/xbox-360-celebrating-10-years/

Tagi: Microsoft phil spencer xbox 360