Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2016 13:57
Activision w 2010 roku zleciło prace nad Guitar Hero MMO
363V

Activision w 2010 roku zleciło prace nad Guitar Hero MMO

Seria Guitar Hero kojarzy nam się wyłącznie z muzyczną serią, w której możemy wykazać się kocią zręcznością odgrywając różne znane kawałki na plastikowych gitarach. Jak się jednak okazuje, Activision miało zdecydowanie większe plany związane z tym uniwersum. Firma zleciła przygotowanie MMO.  

Gry muzyczne powróciły w tym roku, ale trudno mówić o wielkim sukcesie produkcji. Można odnieść wrażenie, że przygotowana koncepcja nie jest już tak atrakcyjna jak kilka lat temu i właśnie z tego powodu gracze mają spory problem z powrotem do plastikowych gitar.

Activision miało jednak bardzo ciekawy plan, który niestety trafił do kosza. Studio Virtual Fairground pracowało od 2010 roku nad Guitar Hero MMO, czyli bardzo nietypowym połączeniem znanej nam pozycji. Zespół mógł zmierzyć się z tym projektem, ponieważ autorzy posiadali niezbędny silnik, a jednocześnie mieli doświadczenie dzięki przygotowaniu pozycji na podstawie uniwersum Galactik Football.

Produkcja miała trafić wyłącznie na komputery osobiste, a dokładniej jako gra przeglądarkowa, jednak po niespełna 12 miesiącach Activision zamknęło projekt. W trakcie rozgrywki zawodnicy mieli zbierać punkty doświadczenia, grać koncerty, kreować formacje i tworzyć własne kluby muzyczne.

Poniżej możecie spojrzeć na materiały z pozycji. Co sądzicie o tej koncepcji?  

Źródło: http://www.gamesradar.com/whoa-there-was-almost-guitar-hero-tie-mmo/

Tagi: Activision guitar hero guitar hero mmo skasowane