Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2016 13:10
Lizard Squad ponownie zaatakowało. Hakerzy pokazują siłę
2363V

Lizard Squad ponownie zaatakowało. Hakerzy pokazują siłę

Od dłuższego czasu nie otrzymywaliśmy żadnych informacji od grupy Lizard Squad, ale hakerzy postanowili przypomnieć o sobie w efektowny sposób. Przestępcy zaatakowali wielkie serwery firmy Blizzard. 

Lizard Squad to grupa, którą nasi czytelnicy poznali bardzo dobrze. Hakerzy wywrócili PlayStation Store oraz Xbox Live w grudniu 2014 roku i uniemożliwili graczom spokojne ogrywanie tytułów. Później usłyszeliśmy o ich działalności kilkukrotnie i za każdym razem sympatycy elektronicznej rozgrywki nie mogli cieszyć się ulubionymi tytułami.

Kolejny atak nastąpił dzisiaj. O godzinie 3:49 na Twitterze pojawiła się wiadomość o wyłączeniu serwerów World of Warcraft, Diablo III, Starcraft II oraz Hearthstone! Wszystkie najważniejsze tytuły korporacji Blizzard zostały wyłączone i klienci nie mogli kontynuować spokojnych zmagań.

Warto również zauważyć, że „Jaszczurki” są bardzo pewne swego – przed atakiem pojawił się komunikat „Przygotujcie się”, a po przeprowadzeniu DDoS przedstawiciele grupy zapowiedzieli kolejne ataki.

Blizzard potwierdził problemy… A w odpowiedzi Lizard Squad napisało „Aresztujcie nas”. Sytuacja wygląda dość komicznie, ale wiemy, że akurat z tą grupą nie ma żartów.

 

 

 

Źródło: http://mygaming.co.za/news/business/89325-lizard-squad-targets-blizzard-in-cyber-attack.html

Tagi: atak ddos Blizzard ddos lizard squad