Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2016 19:23
Telltale Games nie tworzy nowej gry. Firma pomoże wydać 7 Days To Die na PlayStation 4 i Xbox One
1109V

Telltale Games nie tworzy nowej gry. Firma pomoże wydać 7 Days To Die na PlayStation 4 i Xbox One

Z samego rana wspominaliśmy na PPE o nowym tytule Telltale Games. Deweloperzy właśnie przedstawili wszystkie szczegóły, ale tym razem nie otrzymamy wielkiej opowieści od znanego studia. Firma wspomoże deweloperów zajmujących się 7 Days to Die.

7 Days to Die to gra akcji połączona z symulatorem przetrwania. Za tytuł odpowiada studio The Fun Pimps , które postanowiło przygotować rozbudowanego sandboksa w świecie przepełnionym zombiakami.

Tytuł został osadzony w niedalekiej przyszłości. W 2034 roku wojna atomowa spowodowała ogromne szkody na całym świecie i niemal spowodowała wyginięcie naszej rasy. Na domiar złego na Ziemi pojawił się wirus, który zmienia ocalałych w zombie. Przemiana trwa siedem dni, a gracz wciela się w jednego z nielicznych, których jeszcze nie dosięgnęła choroba.

W produkcji zadaniem gracza jest przetrwanie, ale nie jest to łatwa przeprawa, ponieważ każde miejsce jest przepełnione biegającymi trupami, a w dodatku często na swojej drodze można spotkać wielkie mutanty. Autorzy przygotowali rozbudowany system survivalu, przez który zawodnik musi dbać o potrzeby postaci (m.in. głód i pragnienie). Bohater może zdobywać nowe umiejętności, reperować budynki, czy też tworzyć nowe przedmioty.

Autorzy nie zapomnieli o wątku fabularnym, na który istotny wpływ mają gracze. W wersji na konsole – dzięki współpracy z Telltale Games – pojawiła się rozgrywka na podzielonym ekranie. Studia w niedalekiej przyszłości przedstawią kolejne dodatkowe elementy.

Projekt zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: 7 days to die Telltale Games The Fun Pimps