Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.04.2016 10:10
Policja rozbiła grupę piratów z Krakowa handlujących konsolowymi grami
3457V

Policja rozbiła grupę piratów z Krakowa handlujących konsolowymi grami

Mogłoby się wydawać, że w dobie wszędobylskich torrentów handel pirackim grami umarł, ale okazuje się, że niekoniecznie. Policja właśnie rozbiła grupę osób handlujących pirackim konsolowym softwarem.

Policjanci rozpracowywali grupę przestępczą z Krakowa i województwa podkarpackiego przez kilka ostatnich miesięcy. Jak donosi serwis TVN24 kilka osób zajmowało się przez dłuższy czas procederem sprzedaży nielegalnego oprogramowania konsolowego. Tylko w okresie od sierpnia 2015 do marca 2016 roku grupa sprzedała pirackie wersje gier za kwotę co najmniej 600 tysięcy złotych. W mieszkaniach, do których weszła policja zabezpieczono konsole, komputery i 513 tysięcy złotych.

Z ujawnionych informacji wynika, że grupa kierował 29-latek, który namówił do współpracy trójkę znajomych. Grupa działała głównie na polskich portalach aukcyjnych.

"Mężczyzna kupował na zagranicznych stronach pirackie wersje gier, które później sprzedawał poprzez konta znajomych na polskich portalach aukcyjnych. (...) Pieniądze, które w ten sposób uzyskał co kilka tygodni wypłacał z bankomatów. Jednorazowo wypłacał nawet 20 tysięcy. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od sierpnia 2015 do marca 2016 roku sprzedał on nielegalne wersje gier za kwotę co najmniej 600 tys. złotych" - można przeczytać w serwisie TVN24.

Zatrzymanym osobom grozi 5 lat więzienia.

Źródło: http://www.tvn24.pl/krakow,50/handlowal-pirackimi-wersjami-gier-zarobil-ponad-600-tys-zlotych,633619.html

Tagi: