Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2016 14:41
Tłumacz z Czech miał spore problemy z tłumaczeniem Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino. Nowe szczegóły o DLC
3183V

Tłumacz z Czech miał spore problemy z tłumaczeniem Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino. Nowe szczegóły o DLC

CD Projekt RED strzeże najmniejszych informacji o Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino, ale właśnie otrzymaliśmy kilka ciekawostek. Firma zdecydowała się na ubarwienie pozycji i jednocześnie zaoferowanie graczom innego klimatu.  

Możemy mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy konkretne informacje na temat Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino, ponieważ twórcy coraz to chętniej przedstawiają szczątkowe szczegóły dotyczące rozszerzenia. Na oficjalnej stronie gry na Facebooku pojawił się wywiad z czeskim tłumaczem, który ma okazję pracować nad produkcją i Filip Ženíšek wspomniał o pracy nad DLC.

Twórca nie ukrywa, że przygotowanie rozszerzenia było wymagające, ponieważ w misjach pojawia się sporo piosenek, wierszy, opowiadań i wszystkie te elementy są piekielnie trudne do przetłumaczenia:

„Ja naprawdę nie mogę powiedzieć nic na temat bohaterów występujących w DLC, ponieważ nie chcę niczego spoilerować, ale prawie opublikowałem jedno z zadań, gdy podczas tłumaczenia niemal umierałem. W zadaniu pojawia się pełna piosenka, wiersz, a nawet krótkie opowiadanie. Musiałem wszystko przetłumaczyć – każdy wers, odniesienie, żarty, sztuczkę językową… I od czasu do czasu to jest naprawdę trudne.”

W dodatku trafimy do księstwa Toussaint, w którym nie panuje wojna. Właśnie z tego powodu ludzie mieszkający w tych okolicach korzystają z mowy szlacheckiej, która sprawiła Filipowi sporo problemów. Tłumacz nie ukrywa, że zdecydowanie chętniej pracuje mu się nad tekstami zwykłych chłopów i bandytów, których mogliśmy spotkać w podstawce.

Ciekawostką jest na pewno informacja na temat daty premiery. Ženíšek nie ukrywa, że poznał tę strzeżoną informację, ale musimy zaczekać na oficjalną wiadomość. 

Źródło: http://wccftech.com/witcher-3-blood-wine-feature-quest-full-songs-poetry-czech-translator-release-date

Tagi: CD Projekt RED dlc wiedźmin 3 krew i wino Wiedźmin 3: Dziki Gon