Kryspin Kras Kryspin Kras 09.04.2016 12:00
Nintendo Express: Śmierć DSa, TLOZ w 3D, złoty NES, Pokemony, Nintendo Extra
1307V

Nintendo Express: Śmierć DSa, TLOZ w 3D, złoty NES, Pokemony, Nintendo Extra

Co tym razem przywiózł pociąg Nintedno? Smutne wieści o śmierci DSa, optymistyczne informacje o fanowskim projekcie trójwymiarowej Zeldy. Developerzy od Hyrule Warriors Legends skoczyli do wagonu i opowiadają o tworzeniu swojego tytułu, Miitomo w kieszeniach każdego posiadacza Androida, Nintendo znowu zmienia logo, sprzedają złote NESy, a Hoopa wpada na wizytę w Pokemonach...

Co tam w Expressie?

Nowy Express, nowy styl wiadomości. Od dziś, wszystkie wiadomości zostaną podzielone na kąciki tematyczne, tak, by można było łatwo i szybko wyszukać to, co Was interesuje najbardziej. Mam nadzieję, że idea się sprawdzi, ale jeśli będziecie chcieli wrócić do poprzedniej, lekko chaotycznej formy, to nie ma problemu. Część informacji mogliście już przeczytać na naszym portalu - tak może się dziać w przypadku zbiorczych wiadomości. Utrwalicie sobie niektóre informacje :) Będę również starał się co pierwszą (względnie drugą) sobotę miesiąca pisał o nadchodzących spotkaniach StreetPassowych w Polsce. Zadziwiająco mału ludzi nadal wie o istnieniu tychże... To by było na tyle w kwestii małych informacji organizacyjnych.

Odpalamy pociąg! Co tam w sklepie?
Wiosna, wiosna w pełni! Za oknem właśnie grzeje ostro słoneczko, piękne i cudowne niczym znak jakości Nintendo na oryginalnych cartridge'ach. Wszyscy posiadacze konsol Nintendo powinni schować je w kącie i wyjść na zewnątrz poczytać coś albo pójść na spacer, bo w eShopie znowu posucha, nie licząc paru dobrych tytułów...  Poniżej pełna oferta z dnia 07.04.2016.

Ceny są zaokrąglone, więc mogą się nieznacznie różnić od tych w sklepie.

Wii U Download

Asdivine Hearts - 40 PLN
Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus - 54 PLN
Epic Dumpster Bear - 38 PLN
Lovely Planet 40 PLN lub 34 PLN do 7 maja, jeśli pobraliście demo podczas [email protected]
Super Robo Mouse - 18 PLN

Virtual Console:
Wario Land: The Shake Dimension (Wii) - 80 PLN

3DS Download

Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games - 160 PLN
Witch & Hero 2 - 16 PLN

3DS HOME Menu Themes

Frozen - 10 PLN
Mickey & Friends - 10 PLN
Stitch - 10 PLN
The Little Mermaid - 10 PLN

eShop Sales Wii U

99Seconds - 6 PLN (było 10 PLN) do 5 maja
Darts Up - 6 PLN (było 10 PLN) do 5 maja
Joe’s Diner - 29 PLN (było 32 PLN) do 21 kwietnia
Kung Fu FIGHT! 6 PLN (było 8 PLN) do 14 lipca
Master Reboot - 24 PLN (było 48 PLN) do 5 maja
Nano Assault Neo - 30 PLN (było 40 PLN) do 28 kwietnia
Rock ‘N Racing Off Road - 12 PLN (było 24 PLN) do 5 maja
SteamWorld Dig - 24 PLN (było 37 PLN) do 21 kwietnia

eShop Sales 3DS

Football Up Online - 8 PLN (było 16 PLN) do 5 maja
Funfair Party Games - 16 PLN (było 28 PLN) do 21 kwietnia
Jewel Match 3 - 20 PLN (było 28 PLN) do 21 kwietnia
Pazuru - 18 PLN (było 24 PLN) do 21 kwietnia
SteamWorld Dig - 24 PLN (było 37 PLN) do 21 kwietnia
Undead Bowling - 22 PLN (było 28 PLN) do 21 kwietnia

The Magic Hammer - 12 PLN (było 16 PLN) na stałeCo tam w wiadomościach?

Dzieje się. Kolejne plotki o NX podsycają atmosferę przed E3, Pokemonowe szaleństwo trwa z kolejnymi legendarnymi stworkami do zebrania, sprzedają złote NESy a Nintendo uśmierca DSa. 


NX ma być mocniejsze od PS4 i Xbox One. A tak przynajmniej twierdzi pewien użytkownik Reddita podający się za developera pracującego nad grą na nową konsolę Nintendo. Żeby nie pozostać gołosłownym, zarzucił takimi oto informacjami:

- NX zostanie ujawniony w kwietniowym Nintendo Direct
- Oficjalna nazwa to Nintendo Extra
- Podzespoły są mocniejsze od tych w Xbox One/PlayStation 4 (30% szybsze CPU od X1, 50% mocniejsze GPU od X1/PS4, 12 GB RAM, 3 na system, 9 na resztę)
- NX to konsola stacjonarna, nie handheld
- Nintendo ujawni więcej informacji o nowej Zeldzie na Directcie
- Informacje od SuperMetalDave's są prawdziwe

Jaracie się? Zobaczymy, czy plotki się potwierdzą... The Legend of Zelda obchodzi w tym roku swoje 30 urodziny. 
Z tej okazji zapalony fan przygód Linka postanowił zakasać rękawy i stworzył świetne dzieło upamiętniające to wydarzenie: przeniósł fragmenty pierwszej Zeldy z NESa w trójwymiar w stylu tego, który znamy z 3D Dot Game Heroes. Gra jest była dostępna TUTAJ. Niestety w projekcie brakuje paru elementów i całej muzyki, ale autorowi należy pogratulować za świetną ideę. Oby tylko smutni panowie w garniturach od Nintendo nie zawitali do jego mieszkania... No i zawitali. Na stronie już nie znajdziemy trójwymiarowej Zeldy, szkoda.Nintendo DS oficjalnie umarło. Nintendo ostatnio zapowiedziało zamknięcie DSi Shopu, a zaledwie parę dni temu pojawiła się plotka, jakoby Big N przestało produkować kolejnych kopii swoich gier na poczciwego staruszka jakbym był DS. Trzeba będzie obkupić się w zaległe tytuły, bo wyczuwam wzrost cen.Analogue Nt sprzedaje złote NESy. A przynajmniej pokryte czystym 24 karatowym złotem. Za drobne 5000$ możecie stać się posiadaczami jednej z 10 złotych wersji konsoli NES wyprodukowanej specjalnie z okazji 30 lecia Zeldy. Pomijając elegancki wygląd i pudełko, w zestawie dostaniecie jeszcze oryginalnego złotego cartridge'a z pierwszą Zeldą. Sama konsola, oprócz złotego pokrycia będzie jeszcze miała wyjście RGB/HDMI.Twórcy Hyrule Warriors Legends chwalą się procesem produkcji
. Jeśli macie wolne 40 minut, ale nie macie co oglądać do śniadania, to polecam obejrzeć TEN film z panelu dyskusyjnego, by dowiedzieć się sporo ciekawostek z procesu tworzenia przenośnej wersji Hyrule Warriors.Dwie godziny streamu z Monster Hunter Generations
. Taką długą rozrywkę zapewnił nam Capcom robiąc ostatnio długi stream z nadchodzącego wielkimi krokami kolejnego symulatora łowcy potworów. Jeśli jesteście maniakami serii i chcecie koniecznie dowiedzieć się o nowościach z anglojęzycznej wersji, zachęcam do obejrzenia nagrania tutaj. Dla przypomnienia - premiera na lato 2016. Miitomo w milionach Androidów. Krótko i na temat, Miitomo osiąga kolejne sukcesy, tym razem przebijając barierę 1 mln pobrań na urządzenia z androidem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Hoopa czeka na Was! Wystarczy, że w swoich Pokemonach X/Y/OR/AS wejdziecie w opcję mystery gift, wpiszecie kod HOOPA2016 i odbierzecie Pokemona w dowolnym centrum Pokemon! Macie czas do 30 kwietnia.Co tam w trailerach?

W kąciku filmowym dość ciekawie. Mamy dla Was trailery nadchodzących nowinek, w tym długi trailer nadchodzącegoStar Fox Zero, włoską reklamę Mario & Sonic, czy szczera zapowiedź Pokken Tournament.
 

 Co tam w spotkaniach?

Zadziwiająco mało z Was wie o istnieniu tzw. spotkań StreetPassowych w naszym kraju. Są ta spotkania organizowane zazwyczaj raz w miesiącu, gdzie można się spotkać, porozmawiać, pograć na konsolach Nintendo (głównie 3DS) i co najważniejsze - świetnie się bawić. Wiele z nich już jest parę lat "na rynku", współpracuje z dystrybutorem Nintendo i co miesiąc oferuje nowe atrakcje. Ba, drobna prywata, sam taką grupę stworzyłem i do niedawna jej przewodniczyłem ;) Dla chętnych, oto nadchodzące wydarzenia:

Oprócz powyższych, Małopolskie StreetPassy oraz Szczecińskie już odbyły swoje kwietniowe spotkania. Informacje o nich pojawią się w następnym Miesiącu.

Tagi: eshop Hyrule Warriors miitomo Nintendo nintendo express zelda