Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2016 18:06
Naughty Dog otwarcie wspomina o The Last of Us 2. Studio niedługo rozpocznie prace nad grą
2145V

Naughty Dog otwarcie wspomina o The Last of Us 2. Studio niedługo rozpocznie prace nad grą

Nikogo nie powinno dziwić, że Naughty Dog zamierza w przyszłości zająć się kolejną odsłoną The Last of Us. Pierwsza część odniosła ogromny sukces, więc deweloperzy małymi krokami przygotowują się do prac nad kontynuacją. 

Nie jest wielkim sekretem, że Naughty Dog do niedawna było podzielone na dwa wielkie zespoły. Jedna formacja pracowała nad Uncharted 4: Kres Złodzieja, a druga małymi krokami przygotowywała się do kolejnej produkcji w świecie The Last of Us. Jednak w pewnym momencie szefowie Niegrzecznych Psiaków zdecydowali się połączyć dwie ekipy i w konsekwencji wszyscy twórcy pracowali nad ostatnią przygodą Nathana Drake’a.

Neil Druckmann już kilkukrotnie wspominał, że jego ludzie pracowali nad możliwą kontynuacją The Last of Us i teraz dyrektor kreatywny Uncharted 4: Kres Złodzieja postanowił powiedzieć kilka słów na ten temat:

„Przed tym jak mój partner Bruce Straley i ja dołączyliśmy do ekipy Uncharted 4, pracowaliśmy nad różnymi prototypami dla uniwersum The Last of Us.”

Twórca zaznaczył, że powstały nawet różne ideę odbiegające od znanego nam The Last of Us, ale to wszystko zostało porzucone, ponieważ autorzy musieli skupić się na przygodzie poszukiwacza skarbów. Jednak już wkrótce pracownicy będą mogli powrócić do uniwersum Ellie i Joela:

„Naszym następnym celem jest fabularne rozszerzenie do Uncharted 4, a później, gdy będziemy posiadać wystarczające zasoby, wskrzesimy wszystkie prototypy – przeanalizujemy je, zobaczymy jak pracują zespoły, czym są podekscytowane i zaczniemy pracę.”

Źródło: http://www.gamesradar.com/last-us-2-prototypes-will-be-resurrected-once-uncharted-4s-dlc-done/

Tagi: