Kryspin Kras Kryspin Kras 02.04.2016 11:17
Afera o Dark Souls III dla streamerów
1448V

Afera o Dark Souls III dla streamerów

Jakiś czas temu fani serii Souls byli delikatnie mówiąc wściekli na Bandai Namco za udostępnienie streamerom darmowej kopii Dark Souls III. Teraz firma przeprasza i próbuje naprawić swój błąd...

Jakiś czas temu wielbiciele umierania w Soulsach (zwłaszcza r/Dark Souls III) dowiedzieli się, że co popularniejsi streamerzy w Stanach otrzymają darmową wersję DkS3, by Ci mogli udostępniać rozgrywkę swoim fanom. Wściekli się mniejsi streamerzy, bo widzieli w udostępnianiu rozgrywki z gry w dniu jej premiery szansę na spopularyzowanie swojego kanału, wściekli byli zwykli ludzie, którzy uważali, że firma zachowuje się wobec nich nie fair, nie wydając jednocześnie gry na całym świecie, tym bardziej, że jest już przecież zlokalizowana. Zdradzeni tu się poczuli zwłaszcza posiadacze PlayStation 4, gdyż użytkownicy Xbox One mogli bez większych problemów pobrać grę z japońskiej wersji sklepu Xbox.

Bandai Namco co prawda zakazał udostępniania rozgrywki po pokonaniu pewnego bossa, ale streamerzy nadal mogli pokazać naprawdę sporą część gry, tym samym psując odkrywanie smaczków tej gry na własną rękę co wierniejszym fanom. Jasne, można mówić przecież, że wystarczy takich rzeczy nie oglądać, ale największym wielbicielom serii trudno uniknąć choćby najmniejszych spoilerów, z pozoru nic nie znaczących dla zwykłego gracza. 

Wydawca obudził się z ręką w nocniku i spróbował jakoś naprawić swój błąd. Zakazał streamerom jakiegokolwiek udostępniania rozgrywki przed 11 kwietnia. Powód? 

Nasz zespół od spraw społecznościowych poprosił streamerów o zaprzestanie udostępniania rozgrywki z Dark Souls III na PC dostarczonej przez nas, z powodu tego, że zaczęliśmy wysyłać grę do szerszego grona streamerów.

Naturalnie nie wszyscy się przejęli tą prośbą i w sieci nadal bez problemu obejrzycie różne streamy z gry, zarówno po angielsku jak i po japońsku (a nawet po polsku!) Czy uważacie, że Bandai Namco zachował się fair udostępniając, trzy tygodnie przed premierą gry, darmową wersję Dark Souls III streamerom? Czy uważacie, że afera jest słuszna, czy to tylko niepotrzebne rozdmuchiwanie błachej sprawy? 

 

Źródło: http://kotaku.com/bandai-namco-clamping-down-on-dark-souls-3-streaming-b-1768554267

Tagi: Bandai Namco dark souls iii streaming