Kryspin Kras Kryspin Kras 01.04.2016 10:52
Ogromny sukces Miitomo. Nintendo z przytupem weszło na rynek smartfonów
801V

Ogromny sukces Miitomo. Nintendo z przytupem weszło na rynek smartfonów

Pierwsza aplikacja Nintendo na smartfony szturmem podbiła świat i w zaledwie 24 godziny od wydania, Miitomo może poszczycić się nie lada sukcesem - pierwsze miejsca w rankingach, bardzo wysoka liczba pobrań!

Wczoraj swoją premierę miały nowy system lojalnościowy Nintendo o twórczej nazwie My Nintendo oraz Miitomo - aplikacja na smartfony/tablety z systemem Android i iOS. Ledwo minął dzień od ogólnoświatowej premiery tego drugiego, a Nintendo już może mówić o sukcesie, zwłaszcza, że to ich debiut na urządzeniach mobilnych.

Miitomo wspięło się na pierwsze miejsce najczęściej pobieranych aplikacji w Stanach Zjednoczonych na iOS w zaledwie parę godzin, ale znacznie większym sukcesem jest przebicie bariery trzech milionów pobrań aplikacji na całym świecie (w dostępnych regionach, łącznie z Japonią)! Nintendo potrafi trafić w gusta swoich fanów, nawet na sprzęcie z którym do tej pory nijak nie można było skojarzyć firmy z Kioto.

Big N w przyszłości ma wydać kolejne gry i aplikacje na smartfony.

Gratulujemy Nintendo sukcesu i mamy nadzieję, że już wkrótce reszcie świata (w tym i nam) przyjdzie skorzystać z nowej aplikacji. Osobiście nie mogę się doczekać!

Dla zainteresowanych, poniżej znajdziecie nagranie z zeszłego tygodnia od GameXplain pokazujące nam działanie Miitomo.

Źródło: http://venturebeat.com/2016/03/31/miitomo-hits-no-1-on-u-s-ios-app-store-in-less-than-24-hours/

Tagi: miitomo Nintendo