Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2016 12:58
XCOM: Enemy Unknown zameldował się na PlayStation Vita. Taktyczna walka z Plusem!
1223V

XCOM: Enemy Unknown zameldował się na PlayStation Vita. Taktyczna walka z Plusem!

XCOM: Enemy Unknown zadebiutował pierwotnie w 2012 roku i tytuł zebrał bardzo wiele pozytywnych opinii. Firaxis Games nie czekało na pochwały, zajęło się rozwijaniem uniwersum, ale deweloperzy przypomnieli sobie o niemal uśmierconej PlayStation Vicie i wrzucili wielki hit na mały ekran. 

Pierwsze informacje o XCOM: Enemy Unknown Plus na PlayStation Vita pojawiły się w lipcu ubiegłego roku. W zasadzie od początku gra nie otrzymała stosownej zapowiedzi, a po prostu została wrzucona na koreańską stronę klasyfikującą produkcje. Następnie tytuł przewinął się przez kolejne strony, ale studio nadal nie potwierdziło prac nad nową wersją.

Natomiast dzisiaj pozycja wylądowała na PlayStation Store. Gracze mogą nabyć tytuł za 84 zł, a ta przyjemność zajmuje 2,2GB. Studio potwierdziło, że projekt działa wyłącznie na PlayStation Vicie, czyli nie można włączyć tytułu na PlayStation TV.

Jest to dość zaskakująca sytuacja, ponieważ nie możemy zapomnieć, że w 2013 roku na rynku zadebiutował XCOM: Enemy Within. Ulepszona wersja pozycji zdecydowanie lepiej prezentowałaby się na sprzęcie Japończyków… Autorzy nie zdecydowali się na ten ruch i zaoferowali zainteresowanym rozgrywkę z 2012 roku.

Zagracie?  

Za podesłanie odnośnika do wiadomości, dziękuję użytkownikom Dobermann i saptis.​

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: Firaxis Games playstation vita Sony XCOM: Enemy unknown