SKLEP
Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 16.03.2016 11:50
Professor Layton już nigdy nie będzie taki sam. Zmarł Akira Tago - projektant zagadek do gry
489V

Professor Layton już nigdy nie będzie taki sam. Zmarł Akira Tago - projektant zagadek do gry

Studio Level-5 poinformowało, że odszedł jeden z najważniejszych członków ekipy pracującej nad kolejnymi przygodami Professora Layona.

Akira Tago, zwany też wewnątrz studia jako "mistrz łamigłówek", zmarł 6 marca w wieku 90 lat z powodu śródmiąższowego zapalenia płuc. Z wykształcenia był psychologiem. Wydał w 1966 roku książkę 頭の体操 (Atama no Taisou; pl. Gimnastyka Głowy), która była zbiorem wymagających zagadek i łamigłówek. Do 2010 roku wydano aż 23 tomy tego dzieła, z którego każdy stawał się ogromnym bestsellerem. Cała seria sprzedała się w liczbie 12 milionów egzemplarzy.

Studio Level-5 rozpoczęło pracę nad pierwszą odsłoną serii Professor Layton pod ogromnym wpływem wspomnianych książek. Ostatecznie postanowiono go zrekrutować. Tago przyjął propozycję i to właśnie dzięki niemu mogliśmy główkować godzinami i odkrywać kolejne karty tych niesamowitych historii.

Jest mi niezmiernie przykro na poziomie osobistym, bo Professor Layton jest jedną z moich ulubionych współczesnych serii pojawiających się na maszynkach Nintendo.

Mam nadzieję, że seria będzie godnie kontynuowana ku czci tego wielkiego człowieka.

Źródło: http://www.gamnesia.com/news/professor-layton-puzzle-master-akira-tago-has-passed-away

Tagi: akira taso professor layton