Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.02.2016 18:36
Kolejni twórcy wracają do czasów II wojny światowej! Poznajcie Days of War
2040V

Kolejni twórcy wracają do czasów II wojny światowej! Poznajcie Days of War

Wielkie zespoły wolą zajmować się futurystycznymi klimatami, ale młode studia bardzo chętnie wracają do trudnych czasów. Właśnie została zapowiedziana kolejna produkcje w czasach II wojny światowej! 

Days of War to sieciowa strzelanka przygotowana przez zespół Driven Arts. Twórcy postanowili wysłuchać próśb graczy i zaoferować wydarzenia umiejscowione w czasach II wojny światowej. Studio w pierwszym komunikacie zastrzegło, że najważniejszym elementem produkcji jest zachowanie autentyczności. W tytule mamy znaleźć idealnie odwzorowane bronie, które będą różnić się nawet wagą. 

Gra właśnie wylądowała na Kickstarterze i deweloperzy potrzebują 100 tysięcy dolarów, by móc w spokoju przygotować tytuł. Pozycja ma zadebiutować w grudniu 2016 roku. 

Zespół postanowił przygotować tytuł wraz z fanami, więc z tego powodu powstało specjalny forum, na którym zainteresowani mogą wymieniać się spostrzeżeniami z autorami. Osoby, które wpłacą gotówkę na projekt, zostaną zaproszone do testów beta.

Twórcy obiecują bardzo taktyczną rozgrywkę, w której istotne do zwycięstwa będą najdrobniejsze detale. W grze nie znajdziemy specjalnych perków, dodatków, czy super-odrzutowców, gracze w Days of War będą musieli wykazać się czystymi umiejętnościami. Produkcja powstaje na Unreal Engine 4 i dzięki temu mamy otrzymać bardzo rozbudowane i piękne lokacje. Zespół wspomina o sporej różnorodności lokacji – ciasne alejki we francuskim miasteczku lub odsłonięta przestrzeń w belgijskim lesie. Pod względem trybów otrzymamy między innymi Dominację, Znajdź Flagę, Odszukaj i Zniszcz oraz standardowy Deathmatch.

Studio przygotowało sześć klas żołnierzy (Rifleman, Assault, Support, Machine Gunner, Sniper oraz Rocket) i każdy ze specjalistów odegra znaczącą rolę w starciach. Autorzy zamierzają również przygotować pełne wsparcie dla modów. 

Tagi: Days of War Driven Arts zapowiedź