Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.02.2016 13:34
Cena HTC Vive jeszcze wyższa. Firma zdradza szczegóły europejskiego wydania
1160V

Cena HTC Vive jeszcze wyższa. Firma zdradza szczegóły europejskiego wydania

Na Mobile World Congress w Barcelonie HTC oraz Valve przedstawiło niezbędne szczegóły dotyczące HTC Vive. Dotychczas słyszeliśmy tylko o cenie urządzenia dla Amerykanów, ale dzisiaj korporacje zdradziły szczegóły wydania dla Europejczyków i cena znacznie wzrosła.

HTC Vive trafi do pierwszych zainteresowanych już 5 kwietnia, ale patrząc na dzisiejszą wiadomość, jestem pewien, że tylko wybrani zdecydują się na taką wizję wirtualnej rzeczywistości. Sprzęt w Ameryce został wyceniony na 799 dolarów, czyli około 3156 zł, jednak jak to często bywa Europejczycy muszą zapłacić więcej. HTV oraz Valve podało, że urządzenie można nabyć za 899 euro, czyli około 3910 zł. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zapłacą jeszcze podatek, ale i tak różnica jest naprawdę spora.

Nie możemy zapomnieć, że w tej cenie nie otrzymamy samych gogli. W pudełku zainteresowani gracze znajdą:

  • Gogle VR
  • 2 kontrolery
  • 2 czujniki Lighthouse
  • Mikrofon z Bluetoothem
  • 2 gry: Simulator: The 2050 Archives i Fantastic Contraption (dla zamówień przedpremierowych)

Mam jednak wrażenie, że naprawdę tylko nieliczni skuszą się na powyższy zestaw. Wirtualna rzeczywistość puka do naszych drzwi, ale tylko najbardziej zamożni wpuszczą ją do swojego domu. Szkoda, choć z ciekawością będę obserwował sytuację i rozwój tej technologii. 

Źródło: http://blog.htcvive.com/us/2016/02/international-pricing-for-vive-pre-order/

Tagi: cena gogle VR HTC htc vive Valve wirtualna rzeczywistość