Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 29.02.2016 10:00
Xbox One faktycznie działa na zmodyfikowanej wersji Windowsa. Microsoft myśli o Steamie na konsoli [ANKIETA]
2820V

Xbox One faktycznie działa na zmodyfikowanej wersji Windowsa. Microsoft myśli o Steamie na konsoli [ANKIETA]

Gigant z Redmond od zawsze mówił o wsparciu platform Xbox One i PC oraz o unifikacji systemowej. Nigdy jednak nie demonstrował, jak to działa. Pewien błąd system zdradził, że The New Xbox One Experience, to tak naprawdę zmodyfikowany system Windows.

Wczoraj jeden z użytkowników Reddita natrafił na bardzo ciekawy błąd systemu, który ujawniał ścieżkę zapisu danych ściąganego przez niego Final Fantasy Type-0 HD. Okazuje się, że na Xboksie znajdziemy typową dla Windowsa strukturę folderów. Włącznie z katalogami Program Files i WindowsApps. Zrzut ekranu znajdziecie w galerii.

To tłumaczy dlaczego coraz więcej ekskluzywnych tytułów z taką łatwością opuszcza platformę Xbox One. Aktualna generacja konsol wyposażona jest w pecetowe podzespoły. Zaopatrzenie konsoli w system z tej samej rodziny dodatkowo przyspiesza cały proces. 

Za całą współpracą pomiędzy platformami, streamowaniem rozgrywki i konwersjami nie stoi zatem żadna zaawansowana technologia. The New Xbox One Experience to prawdopodobnie zmodyfikowany Windows 10.

W weekend pojawiła się również plotka mówiąca o tym, że Microsoft rozważa przygotowanie Steama dla Xboksa One. Co ciekawe, zarezerwowano już odpowiednią domenę:

http://xbox.steampowered.com

Na razie stoi ona jednak pusta.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1191413&page=1

Tagi: ciekawe the new xbox one experience windows 10 xbox one