Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2016 16:33
Sony opatentowało nowy kontroler do PlayStation VR?
1574V

Sony opatentowało nowy kontroler do PlayStation VR?

Japończycy przygotowują się do marcowej imprezy dotyczącej PlayStation VR i wiele na to wskazuje, że na wydarzeniu zostanie zaprezentowany kontroler dla gogli VR. Firma przygotowuje specjalne rękawiczki. 

Aktualnie Sony za każdym razem prezentowało PlayStation VR z PlayStation Muve. Różdżki Japończyków mają otrzymać drugie życie dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Jednak korporacja już wiele miesięcy temu pracowała nad specjalnymi rękawiczkami, które mają współgrać z goglami VR.

Firma w październiku 2014 roku złożyła wniosek o zarejestrowanie patentu na nowe urządzenie, ale dopiero dzisiaj informacja została opublikowana przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, że PlayStation Move może być tylko i wyłącznie alternatywą. Na przedstawionych materiałach można dostrzec bardzo ciekawą sytuację – dzięki rękawiczkom każdy ruch gracza zostanie zarejestrowany, więc deweloperzy będą mogli korzystać nawet z palców użytkowników.

Na jakiejkolwiek szczegóły musimy oczywiście zaczekać do marca. Sony niedawno zapowiedziało konferencję, na której mamy otrzymać konkrety dotyczące PlayStation VR. 

 

 

Źródło: http://wccftech.com/sony-files-patent-glove-controller-potentially-psvr/

Tagi: playstation move playstation vr Sony