Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2016 21:39
Cyberpunk nie tylko od CD Projekt RED. Dex nadciąga na konsole!
1730V

Cyberpunk nie tylko od CD Projekt RED. Dex nadciąga na konsole!

Gracze na wszystkich platformach wyczekują na jakiekolwiek informacje o Cyberpunk 2077. Oczywiście nie tylko Polacy chętnie korzystają z futurystycznych światów i sympatycy takiej stylistyki powinni zainteresować się produkcją Dreadlocks. Czesi przygotowali Dex i gra jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolach. 

Dex to platformówka 2D z elementami RPG przygotowana i wydana przez Czechów z Dreadlocks. Twórcy początkowo wydali tytuł wyłącznie na komputerach osobistych, ale następnie postanowiono przenieść wydarzenia na PlayStation 4, PlayStation Vitę oraz Xboksa One.

Akcja produkcji została osadzona w dalekiej przyszłości. Główna bohaterka tytułu znajduje się w Harbor Prime, w którym dość wyraźnie zaakcentowana jest różnica klasowa. Obok wielkich wieżowców pełnych luksusów, znajdują się baraki pełne biednych, potrzebujących ludzi. Na domiar złego w tym świecie zrodziła się tajemnicza i bardzo potężna sztuczna inteligencja, która zamierza kontrolować całą ludzkość. Zadaniem graczy jest powstrzymanie robotów, ale nie będzie to łatwa misja, ponieważ SI czerpie wiedzę od miliardów użytkowników, którzy mają dostęp do Sieci.

Pod względem rozgrywki Dex jest dwuwymiarową platformówką, w trakcie której przemierzamy lokacje oraz wykonujemy najróżniejsze questy. Twórcy postawili na sporą swobodę, dzięki której to od nas zależy, w jaki sposób wykonamy misje. W grze znalazło się również sporo wyzwań pobocznych, dzięki którym można rozwijać bohaterkę.

Interesującym elementem znajdującym się w pozycji jest możliwość wejścia do cybernetycznego świata. Protagonistka przejmuje kontrolę nad swoim awatarem, a następnie może hakować systemy, czy też wyłączać alarmy.  

Tytuł w ubiegłym roku zadebiutował na komputerach osobistych, ale deweloperzy postanowili przenieść opowieść również na konsole. W niedalekiej przyszłości mamy otrzymać dokładne szczegóły wydania. 

 

Tagi: dex Dreadlocks zapowiedź