Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2016 14:00
Telewizja z Iranu przedstawia atak na ISIS, ale zamiast rzeczywistości ukazuje materiał z Medal of Honor
2445V

Telewizja z Iranu przedstawia atak na ISIS, ale zamiast rzeczywistości ukazuje materiał z Medal of Honor

W 2010 roku a rynku zadebiutował Medal of Honor, który pozwolił nam uczestniczyć w kilku przyjemnych misjach. Gra ma już swoje lata, nie prezentuje się dzisiaj najlepiej, ale i tak niektórzy potrafią pomylić ją z rzeczywistością. 

Zabicie sześciu żołnierzy ISIS przez snajpera w przeciągu dwóch minut to spory wyczyn. Pewnie właśnie z tego powodu Irańska telewizja wyemitowała materiał, który tak naprawdę pochodzi z Medal of Honor. Pomyłkę podłapały również inne stacje z Iranu oraz Arabii Saudyjskiej i z dumą informowały o wyjątkowym wyczynie.

Jest to dość zabawna sytuacja, która pokazuje, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo zrobić głupią gafę (ten nieszczęsny kamień! ;))… A w sumie nikogo nie powinno dziwić, że kolejne stacje chętnie poruszyły temat – nawet w naszej branży zdarzają się błędne informacje, które dość szybko są powielane przez inne witryny.

Brytyjczycy z Eurogamera przypominają, że podobne błędy zdarzały się częściej – tamtejsze ITV niegdyś zaprezentowało rozgrywkę z Arma 2, na której miał zostać przedstawiony atak terrorystyczny z 1988 roku. W innej sytuacji Russia Today pokazywało zdjęcie z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, by zareklamować materiał o „dzieciach żołnierzach”.

Poniżej możecie zerknąć na wpadkę stacji z Iranu i faktyczny gameplay.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-02-19-iranian-state-tv-accidentally-airs-medal-of-honor-footage

Tagi:

Nie przegap